Krievijas policija veic kratīšanu pētnieciskā žurnālista vecāku mājās

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
“The Insider” galvenais redaktors Romāns Dobrohotovs
“The Insider” galvenais redaktors Romāns Dobrohotovs Foto: AP Photo/Alexander Zemlianichenko

Ceturtdienas agrā rītā Krievijas policija ieradusies veikt kratīšanu pētnieciskās žurnālistikas izdevuma “The Insider” galvenā redaktora Romāna Dobrohotova vecāku mājās, vēsta izdevums “OVD Info”.

Par kratīšanu “OVD Info” pavēstījusi Dobrohotova māte. Kāds ir iemesls kratīšanai, pagaidām nav zināms.

Šā gada jūnijā policija jau pārmeklēja gan Dobrohotova, gan viņa vecāku mājvietas. Toreiz kratīšanas tika veiktas saistībā ar apmelošanas lietu, kas tika ierosināta aprīlī pēc kāda nīderlandiešu žurnālista sūdzības, ka viņš ticis nepatiesi apvainots par sadarbību ar Krievijas izlūkdienestiem.

Lieta tika ierosināta pēc tam, kad Dobrohotovs 2020.gadā apsūdzēja kādu Nīderlandes blogeri dezinformācijas izplatīšanā par 2014.gadā virs Austrumukrainas notriektās Malaizijas lidmašīnas lietu un pavēstīja, ka šis blogeris strādā Krievijas izlūkdienestu labā.

Šā gada jūlijā Krievija iekļāva “The Insider” “ārvalstu aģentu” sarakstā.

Toreiz Dobrohotovs uzsvēra, ka izdevums savu darbību turpinās ierastā režīmā un nepakļausies Krievijas likumiem, tāpēc ka “The Insider” ir reģistrēts Latvijā.

“The Insider” dibināts 2013.gadā un tas specializējas izmeklējošajā žurnālistikā. “The Insider” kopā ar projektu “Bellingcat” izmeklējis vairākas skaļas lietas, tostarp Krievijas līdzdalību Malaizijas lidmašīnas notriekšanā virs Austrumukrainas un Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu