"YouTube" dzēsīs dezinformāciju par visām apstiprinātajām vakcīnām

LETA/BBC
"YouTube" dzēsīs dezinformāciju par visām apstiprinātajām vakcīnām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Foto: Reuters/ScanPix

Tīmekļa video koplietošana platforma "YouTube" turpmāk dzēsīs saturu, kas izplata melīgu informāciju par visām apstiprinātajām vakcīnām, paplašinot aizliegumu, kas līdz šim bija spēkā attiecībā uz melīgu informāciju par Covid-19 vakcīnām, pavēstīja platformas pārstāvji.

Cita starpā tiks dzēsti video, kuros apgalvots, ka vakcīnas ir bīstamas, izraisa autismu, vēzi vai neauglību, norādīja uzņēmums.

Atbilstoši šīm nostādnēm arī tiks apturēti konti, kas izplata antivakseru uzskatus.

Jūlijā ASV prezidents Džo Baidens sacīja, ka skeptiska nostāja pret vakcinēšanos lielā mērā vairojusies maldinošas informācijas dēļ, kas tiek izplatīta sociālajos medijos. Viņš arī mudināja sociālos medijus šo problēmu risināt.

"YouTube", kas pieder uzņēmumam "Google", pavēstīja, ka kopš pagājušā gada, kad tika ieviests aizliegums izplatīt maldinošu informāciju par Covid-19 vakcīnām, izdzēsti 130 000 video.

Otrdien "YouTube" nobloķēja divus Krievijas propagandas raidsabiedrības RT kanālus par melīgas informācijas izplatīšanu saistībā ar Covid-19, kā arī mēģinājumu ierobežojumus apiet, izmantojot citu kanālu.

Atbilstoši jaunajiem noteikumiem "YouTube" varēs publicēt privātas liecības par vakcināciju, apspriest dažādus vakcinācijas noteikumus un atsaukties uz gadījumiem vēsturē, kad vakcinācijas programmas cietušas neveiksmi, ja vien netiks iekļauta apzināti nepatiesa informācija un cilvēki netiks motivēti atteikties no potēm.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu