Lietuvas robežsargi piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju 84 migrantus

FOTO: AFP/SCANPIX

Lietuvas robežsargi aizvadītajā diennaktī piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju 84 migrantus, kuri nelikumīgi mēģinājuši iekļūt Lietuvā, sestdien paziņojis Lietuvas Valsts robežsardzes dienests.

Pēdējās dienās nelegālo migrantu pieplūdums pie Baltkrievijas robežas atkal jūtami pieaudzis, un iekšlietu ministres Agnes Bilotaites vietnieks Vitālijs Dmitrijevs paudis bažas, ka satraucošie migrācijas procesi, kas šķita stabilizējušies, var no jauna pieņemties spēkā.

Kā ziņots, krasi pieaugot nelegālo migrantu plūsmai pāri Baltkrievijas robežai, Lietuva vasarā izsludināja ārkārtējo situāciju. Kopš 3.augusta saskaņā ar iekšlietu ministres rīkojumu Lietuvas robežsargi migrantiem liek doties atpakaļ.

No gada sākuma līdz šim rīkojumam Lietuvā tika aizturēti vairāk nekā 4200 nelegālo migrantu, bet kopš rīkojuma stāšanās spēkā šķērsot robežu neatļautās vietās liegts vairāk par trim tūkstošiem ārvalstnieku.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju un ir sniegusi patvērumu tās līderei Svjatlanai Cihanouskai.

Uz augšu
Back