Jonass Vācijas GP sacensībās MXGP klasē izcīna ceturto vietu

Pauls Jonass FOTO: Jānis Asaris, speciāli TVNET

​Latvijas motosportists Pauls Jonass no "Gas Gas" komandas svētdien Vācijā pasaules motokrosa čempionāta 11.posma - Vācijas "Grand Prix" - MXGP klases sacensībās izcīnīja ceturto vietu.

Pirmajā braucienā latvietis ierindojās sestajā vietā, bet otrajā braucienā izcīnīja ceturto pozīciju, kas ļāva Vācijas posmā ieņemt ceturto vietu arī kopvērtējumā.

Pirmajā braucienā, ko pēc kvalifikācijas Jonass uzsāka no sestās vietas, viņš arī visus apļus pabeidza kā sestais labākais braucējs.

Uzvarēja spānis Horhe Prado, no kura Jonass atpalika nedaudz vairāk nekā 28,5 sekundes. Otrais bija nīderlandietis Džefrijs Herlingss, kurš finišēja 143 sekundes tūkstošdaļas aiz uzvarētāja, trešais 4,228 sekundes aiz Prado - slovēnis Tims Gajsers.

Gandrīz visu otro braucienu Jonass nobrauca piektajā vietā, sešpadsmitajā no 18 apļiem apsteigdams nīderlandieti Glenu Koldenhofu,

kuru beigās apsteidza arī šveicietis Džeremijs Sīvers.

Uzvarēja braucienā Gajsers, pārliecinoši apsteidzot francūzi Romēnu Fevru un Herlingsu.

Vācijas posma kopvērtējumā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena ar izcīnītiem 25 punktiem kāpa Gajsers. 42 punktus sakrāja Herlingss, 40 punktus - Fevrs. Jonass ar 33 punktiem ierindojās ceturtajā vietā, apsteidzot Sīveru un Koldenhofu, kuriem abiem pa 29 punktiem.

Kvalifikācijas braucienā pirmajā vietā ierindojās Herlingss, kurš apsteidza Gajseru.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirmajā vietā atkal izvirzījies Gajsers, kurš sakrājis 415 punktus un par diviem punktiem apsteidz līdzšinējo līderi Herlingsu. Tikai astoņus punktus Gajseram zaudē Fevrs. Jonass kopvērtējumā ar 287 punktiem ieņem septīto vietu.

Iepriekšējā posmā - Sardīnijas "Grand Prix" - Jonass ieņēma astoto vietu.

Pērn par MXGP čempionu trešo reizi tika kronēts Gajsers, bet Jonass, kurš vasarā guva smagu traumu, ierindojās 31.vietā.

Šosezon MXGP klasē paredzēti 18 posmi. Sezonas noslēgums plānots novembrī Itālijā. Nākamais posms MXGP klasē notiks 10.oktobrī Lakapelas-Marivalas trasē Francijā.

MX2 klasē, kurā latvieši nepiedalījās, abos braucienos Vācijā uzvarēja francūzis Toms Vials, kurš kopvērtējumā ieņem ceturto vietu. Pārliecinošs līderis kopvērtējumā ir viņa tautietis Maksims Reno, kurš tuvāko sekotāju Beļģijas braucēju Jago Gērtsu apsteidz par 84 punktiem.

Reno Vācijas posmā finišēja otrais, Gērtss - ceturtais, bet trešais bija austrietis Renē Hofers.

Eiropas čempionāta EMX250 klasē uzvaras laurus Vācijā plūca itālis Nikolass Lapuči, kurš pēc pieciem posmiem ir līderis arī kopvērtējumā.

Eiropas čempionāta EMX125 klasē Kārlis Alberts Reišulis kvalifikācijas braucienā savā grupā ierindojās trešajā vietā un nodrošināja vietu pamatsacensībās, bet Uldis Freibergs un Roberts Lūsis otrā braucienā - attiecīgi 23. un 25.vietā, pamatsacensībās, kurās iekļuva 40 ātrākie braucēji, neiekļūstot.

Pirmajā braucienā Reišulis finišēja 14.vietā, otrajā - 17.vietā, ar 11 punktiem posma kopvērtējumā ieņemot 16.vietu. Uzvaru ar 43 punktiem izcīnīja nīderlandietis Ivaon van Erps.

Čempionāta kopvērtējumā pēc trijiem posmiem Reišulis ar 19 punktiem ieņem 24.vietu 41 punktus guvušā dalībnieka vidū. Līderis ar 102 punktiem ir itālis Valerio Lata.

Uz augšu
Back