Atbalsta plašākas tiesībsargājošo iestāžu tiesības veikt operatīvos eksperimentus

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Saeima šodien otrajā atbalstīja grozījumus likumā, kas paplašinās tiesībsargājošo iestāžu tiesības veikt operatīvos eksperimentus.

Operatīvās darbības likumā par operatīvo eksperimentu teikts, ka šādas darbības mērķis ir konstatēt, kā noziedzīgu vai citādu prettiesisku rīcību izraisošā situācijā rīkojas personas.

Grozījumi paredz, ka operatīvo eksperimentu varēs veikt ne tikai attiecībā pret personu, par kuru sākta operatīvā izstrāde, bet arī attiecībā pret personu, par kuru ir pamatota informācija, ka šī persona gatavo vai izdara noziedzīgus nodarījumus, vai arī ir iesaistīta darbībās, kas rada valsts vai sabiedrības drošības apdraudējumu.

Tādējādi paredzams, ka

attiecīgo operatīvo eksperimentu varēs veikt arī operatīvajā pārbaudē.

Minētie grozījumi nepieciešami, lai precizētu, ka operatīvā eksperimenta veikšana ir atkarīga nevis no konkrētas operatīvās darbības stadijas, bet gan iepriekšēju, pamatotu aizdomu pastāvēšanas par personas saistību ar noziedzīgu nodarījumu vai valsts drošības apdraudējumu.

Valdībā iepriekš atbalstītie grozījumi arī paredz Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ieņēmumu dienesta tiesības iekļaut publiski pieejamo un slepeno informāciju par personām, faktiem, notikumiem un lietām Kriminālizlūkošanas atbalsta informācijas sistēmā.

Iepriekš Saeimas atbildīgajā komisijā tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji norādīja, ka sagatavotais regulējums ļaus sekmīgāk cīnīties ar bērnu pornogrāfijas un narkotiku noziegumiem, kuru veikšanā izmantots "Darknet" jeb tumšais tīkls.

Uz augšu
Back