Hamiltons ātrākais Turcijas "Grand Prix" kvalifikācijā

FOTO: AP/Scanpix

Britu pilots Lūiss Hamiltons sestdien bija ātrākais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta Turcijas "Grand Prix" posma kvalifikācijā, taču svētdien sacensības britam piešķirtā motora maiņas soda dēļ no no pirmās vietas sāks viņa komandas biedrs soms Valteri Botass.

Hamiltons mitrajā Stambulas trasē bija pirmais, apli veicot minūtē un 22,868 sekundēs, pārspējot Botasu par 0,13 sekundēm.

Trešais finišēja Hamiltona galvenais konkurents cīņā par čempiona titula nīderlandietis Makss Verstapens no "Red Bull".

Tomēr, kā jau ziņots, brits sāks sacensības no 11.vietas, jo viņam ir piemērots desmit starta vietu sods par motora nomaiņu. Atvieglot uzdevumu cīņā par pasaules čempionāta kopvērtējuma punktiem viņam varētu palīdzēt Botass, kurš veiksmīga starta gadījumā var bremzēt Verstapenu.

Ceturtais kvalifikācijā bija "Ferrari" braucējs Šarls Leklērs no Monako, kurš otrajā starta rindā stāsies kopā ar Gaslī. Trešajā starta rindā sacensības uzsāks pasaules eksčempions spānis Fernando Alonso ("Alpine") un Verstapena komandas biedrs Serhio Peress, kuram savukārt varētu būt uzdevums piebremzēt Hamiltonu.

Francūzis Pjērs Gaslī no "AlphaTauri" vienības bija ātrākais trešajos treniņbraucienos. Viņš 5,338 kilometrus garo apli Stambulas trasē nobrauca minūtē un 30,447 sekundes.

Viņš pārspēja "Red Bull" braucējus - nīderlandieti Maksu Verstapenu (+0,164) un Serhio Peresu (+0,237) sesijā, kas sākās lietus apstākļos, pēc tam laika apstākļiem pamazām uzlabojoties.

Hamiltons devās trasē vien piecus apļus un no labākā laika atpalika vairāk nekā trīs sekundes, ierindodamies 18.vietā.

Pasaules čempions koncentrējās vielāk notiekošajam kvalifikācijas braucienam, kas, tāpat kā svētdienas sacīkstes, bija paredzētas sausākos apstākļos.

Hamiltonam bija būtiski ieņemt pēc iespējas augstāku vietu kvalifikācijā, lai mazinātu desmit vietu soda, kas piešķirts par ceturtā dzinēja ievietošanu bolīdā šajā sezonā, ietekmi. Sezonā atļauta vien trīs dzinēju lietošana.

Trešie treniņbraucieni uz brīdi tika apturēti pēc "Williams" brita Džordža Rasela izslīdēšanas otrajā pagriezienā, taču tas beidzās bez avārijas, un sacensības tika turpinātas.

Turpinājumā vēl vairāki braucēji saslīdēja žūstošajā trasē, ieskaitot Verstapenu, "Ferrari" braucēju Šarlu Leklēru un pasaules eksčempionu vācieti Sebastianu Fetelu no "Aston Martin".

Jau ziņots, ka piektdien pirmajos divos treniņbraucienos ātrākais bija Hamiltons. Pirmajos treniņbraucienos aiz viņa finišēja Verstapens, Leklērs, "Mercedes" pilots Valteri Botass un "Ferrari" komandas spāņu pilots Karloss Sainss juniors.

Otrajā sesijā Hamiltons apsteidza Leklēru un Botasu, pirmo piecinieku noslēdzot Peresam un Verstapenam.

Sacensības Stambulas trasē notiks svētdien.

Pēc 15 posmiem kopvērtējuma pirmajā vietā ar 246,5 punktiem ir Hamiltons, kurš par diviem punktiem apsteidz Verstapenu. 151 punkts ir Botasam, 139 punkti - Norisam, 120 - meksikānim Serhio Peresam ("Red Bull"), bet 112,5 - Sainsam.

2020.gadā jau septīto F-1 titulu karjerā un ceturto pēc kārtas ieguva brits Lūiss Hamiltons no "Mercedes". Iepriekš septiņreiz uzvarēt izdevies vienīgi leģendārajam vācu braucējam Mihaelam Šūmaheram. Tāpat "Mercedes" komanda izcīnīja septīto Konstruktora kausu pēc kārtas.

Šosezon sākotnēji bija plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (23), bet augusta nogalē noskaidrojās, ka Japānā tomēr nenotiks plānotais posms. Šī iemesla dēļ šosezon tiks aizvadīti 22 F-1 posmi.

Uz augšu
Back