Pēdējo nedēļu laikā Covid-19 konstatēts vairāk nekā 420 izglītības iestādēs

FOTO: Zane Bitere/LETA

Pēdējo divu nedēļu laikā Covid-19 konstatēts vairāk nekā 420 izglītības iestādēs, informēja Veselības ministrijā (VM).

Kopš skrīninga sākšanas skolās augusta beigās atklāti 3866 pozitīvi Covid-19 gadījumi. No tiem lielākā daļa konstatēta bērniem vecumā no sešiem līdz 19 gadiem - 3123 gadījumi.

Pēdējo divu nedēļu laikā Covid-19 infekcija konstatēta vairāk nekā 420 izglītības iestādēs Latvijā.

VM atgādina, ka skolēni pēc mājas karantīnas klātienes mācības var atsākt ātrāk, ja ir saņemts negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Testu var veikt bez ārsta nosūtījuma, sākot ar septīto dienu kopš karantīnas sākuma. Ja testa rezultāts ir negatīvs, tad skolēns var atsākt mācības klātienē. Lai atgrieztos klātienes mācību procesā, vecākiem izglītības iestādē papildus negatīvam testa rezultātam nav nepieciešams iesniegt ārsta izziņu par to, ka bērns ir vesels.

Vienlaikus VM atgādina un aicina vecākiem saglabāt modrību un sekot līdzi bērna veselības stāvoklim. Gadījumā, ja arī Covid-19 testa rezultāts ir negatīvs, taču bērnam ir elpceļu saslimšanas pazīmes, ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un jāvienojas par tālāku rīcību un ārstēšanos.

Aktuālie dati liecina, ka 65% gadījumu no bērniem, kuriem skolas skrīningā bijis Covid-19 pozitīvs testa rezultāts, ir konstatēti saslimšanas simptomi. Tas nozīmē, ka vairāk nekā puse skolēnu joprojām turpina apmeklēt skolu, neskatoties uz saslimšanas pazīmēm.

Uz augšu
Back