Turciete atzīta par garāko sievieti pasaulē

FOTO: publicitātes

2,15 metrus gara turciete Rumeisa Gelgi ir atzīta par garāko sievieti pasaulē. Viņa cer iedvesmot citus neparastus cilvēkus nekautrēties par savu ārieni.

24 gadus vecā Gelgi, kuras augums ir 215,16 centimetrus garš, ir oficiāli iekļauta Ginesa Pasaules rekordu grāmatā kā garākā sieviete.

Rekordistes garo augumu nosaka reta ģenētiska saslimšana - Vīvera sindroms, kas izraisa paātrinātu augšanu.

8

"Katrs trūkums var tikt pārvērsts par priekšrocību sev, tāpēc pieņemiet sevi tādu, kādi esat, apzinieties savu potenciālu un dariet visu, ko spējat," aicināja Gelgi.

Šī ir otrā reize, kad viņa sasniegusi pasaules rekordu. 2014.gadā Gelgi 17 gadu vecumā tika reģistrēta kā garākā pusaudze pasaulē.

Gelgi lielākoties pārvietojas ar ratiņkrēslu, tomēr spēj to arī darīt, izmantojot staigāšanas rāmi.

"Ir pagodinājums atkal uzņemt Rumeisu rekordu grāmatā," sacīja Ginesa Pasaules rekordu grāmatas galvenais redaktors Kreigs Glendejs.

"Viņas nelokāmais gars un lepnums, izceļoties no pūļa, iedvesmo. Garākās dzīvās sievietes kategorija nav tāda, kas bieži tiktu nodota tālāk, tāpēc esmu sajūsmināts, ar šo ziņu daloties ar pasauli."

Garākais vīrietis pasaulē Sultāns Kesens arī ir no Turcijas. 2018.gadā viņš bija 251 centimetru garš.

Garākā sieviete pasaulē, kas jebkad dzīvojusi, bija Dzena Dzjiņļaņa no Ķīnas. Pirms savas nāves 1982.gadā viņa bija 246,3 centimetrus gara.

Uz augšu
Back