ASV grasās ielaist tikai vakcinētus ceļotājus

FOTO: AFP/SCANPIX

Baltais nams otrdien paziņoja, ka novembra sākumā atvērs ASV sauszemes robežas pilnībā vakcinētiem ceļotājiem. Iepriekš tādi paši noteikumi tika attiecināti uz tiem, kas valstī ielido ar avioreisiem.

Prasības attieksies uz cilvēkiem, kas šķērso robežu ar Kanādu un Meksiku nebūtisku iemeslu dēļ, arī lai apmeklētu draugus vai ģimenes locekļus, dotos tūrisma braucienā. Pandēmijas dēļ ceļošana nebūtisku iemeslu dēļ bija aizliegta

Administrācija pagājušajā mēnesī pavēstīja, ka gaisa satiksmes pasažieriem, kas ierodas ASV, no novembra būs jābūt pilnībā vakcinētiem.

Ceļotājus bez pierādījuma par vakcināciju varēs neielaist valstī, ja to ieceļošanas mērķis tiks uzskatīts par "nebūtisku".

Otrajā plāna fāzē, kas sāksies janvārī, visiem ceļotājiem - gan ar būtiskiem, gan nebūtiskiem ceļojuma iemesliem - būs jāuzrāda vakcinācijas pierādījums, ieceļojot ASV no Kanādas vai Meksikas.

"Šajās jaunākajās vakcinācijas prasībās izmantoti labākie instrumenti, kas ir mūsu arsenālā, lai garantētu cilvēkiem drošību un novērstu Covid-19 izplatību," augsta ranga administrācijas amatpersona otrdien sacīja žurnālistiem.

Administrācijas amatpersonas uzsvēra, ka jaunās prasības attieksies uz ceļotājiem ar vajadzīgajiem ceļošanas dokumentiem.

Attiecībā uz migrantiem, kas robežu cenšas šķērsot nelegāli, arī turpmāk būs spēkā ierobežojumi, arī nosacījumi par potenciālu izraidīšanu atbilstoši ASV likumu kodeksa 42. nodaļai - Trampa ēras sabiedrības veselības direktīvai, kas tika izmantota, lai uz ASV-Meksikas robežas noraidītu visus nelegālos imigrantus.

Uz augšu
Back