Pie ārsta tomēr nevajadzēs obligātu Covid-19 sertifikātu

Digitālais Covid-19 sertifikāts. Ilustratīvs attēls. FOTO: Edijs Pālens/LETA LETA

Lai saņemtu veselības aprūpes pakalpojumus, Covid-19 sertifikāts tomēr nebūs obligāti nepieciešams, informē Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders. 

Šneiders skaidro, ka Ministru kabineta noteikumu Nr. 662 esošajā redakcijā esot bijušas tehniskas neprecizitātes.

"Sertifikāts, dodoties pie ārsta vai jebkura cita veselības aprūpes speciālista, nav obligāti nepieciešams," norāda Šneiders. 

9

Saskaņā ar viņa pausto, noteikumu ideja ir uzlabot vispārējo epidemioloģisko drošību tieši veselības aprūpes iestādēs, ņemot vērā šī brīža infekcijas izplatības apjomus. "Šeit jāņem vērā, ka šobrīd iepriekšējā testēšana veicama tikai saskaņā ar SPKC noteikto algoritmu, proti, ja cilvēkam nepieciešams ārsta pakalpojums, bet viņam ir kādi Covid-19 saslimšanas simptomi, viņam sākumā jāvēršas pie ģimenes ārsta telefoniski, lai noskaidrotu, kā rīkoties tālāk," uzsver Šneiders.

Viņš min, ka, iespējams, tiks izstrādāts algoritms, lai varētu veikt tā dēvēto ātro testēšanu veselības aprūpes iestādēs, tomēr šobrīd nekas konkrēts saistībā ar šo ideju netiek lemts. "Iespējams, nākotnē varētu noteikt ātro antigēnu testu veikšanu, ierodoties veselības aprūpes iestādē, tomēr tā šobrīd ir tikai ideja," bilst Šneiders. 

Jāatzīmē, ka minētie noteikumi vēl joprojām atrodami tādā pašā redakcijā.

TVNET jau rakstīja, ka pirmdien kāda satraukta lasītāja norādīja, ka jaunajos Covid-19 infekcijas ierobežošanas noteikumos ir iekļauts punkts, par kuru informācija nav izskanējusi plašāk. Proti, saskaņā ar Ministru kabineta izdoto noteikumu "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" 234.punktu "veselības aprūpes pakalpojumus sniedz personai, kurai ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Personām, kurām minētā sertifikāta nav, ārstniecības iestāde veic Covid-19 testu atbilstoši centra tīmekļvietnē publicētajam algoritmam".

Uz augšu
Back