ReTV: Internetā iespējams iegādāties viltus sertifikātu par 300 eiro

Digitālais Covid-19 sertifikāts. FOTO: Veselības ministrijas attēls.

Nopirkt viltus sertifikātu par 300 eiro - šāds piedāvājums pirms nedēļas piesaistīja ReTV Ziņu dienesta uzmanību. Kāds daugavpilietis sācis saraksti ar viltojuma piedāvātājiem un ekrānuzņēmumu arī publicējis sociālajos medijos.

ReTV veica eksperimentu un saņēma piedāvājumu - nopirkt it kā legālu sertifikātu. Netiek izslēgta iespēja, ka ka tā ir vienkārša naudas izkrāpšana. Taču ir skaidrs - ja ir pircējs, arī preces piegādātājs būs.

Daugavpilietis Viktors Andruškevičs sociālajos medijos dalījās ar ierakstu, kurā apgalvo, ka nopirkt sertifikātu ir vieglāk par vieglu - vienas dienas laikā saņēma piedāvājumu, ka ir iespēja iegādāties.

ReTV Ziņas žurnālisti platformā “Telegram” sarakstē ar nosaukumu “Sertifikāti LV” uzrunāja iespējamos blēžus un jau pēc pāris sekundēm uzzināja, ka viltus sertifikātu var iegādāties par 300 eiro pārskatījumā caur “Verso” lietotni, un sertifikātu iespējams izveidot nedēļas laikā. Uzmanību piesaistīja informācija, ka dokumenti par vakcināciju tiek nokārtoti Slovākijā un tālāk ar tiem izveido sertifikātus Latvijā.

Valsts policija atzina, ka par šo gadījumu ir informēta, taču šobrīd no plašākiem komentāriem atturas.

Plašāk skaties sižetā!

Uz augšu
Back