Lukašenko parakstījis likumu par Baltkrievijas un ES readmisijas līguma darbības apturēšanu

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko FOTO: AP/Scanpix

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko ir parakstījis likumu par Baltkrievijas un Eiropas Savienības (ES) readmisijas līguma darbības apturēšanu.

Dokuments ceturtdien tika oficiāli publicēts Baltkrievijas nacionālajā tieslietu interneta portālā.

Pilns likuma nosaukums ir "Par Baltkrievijas Republikas un Eiropas Savienības vienošanās par personu readmisiju, kas uzturas bez atļaujas, darbības apturēšanu".

Jau vēstīts, ka šo likumu 4.oktobrī pieņēma Baltkrievijas parlaments. Lukašenko septembrī iesniedza parlamentam šī likuma projektu.

ES un Minskas attiecības strauji pasliktinājās pēc pagājušā gada augustā notikušo Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanas un tam sekojošo protesta demonstrāciju brutālās apspiešanas.

Kopš tā laika Minska, reaģējot uz ES sankcijām, ir izstājusies no 2020.gada 8.janvārī Briselē parakstītā līguma ar ES par nelegālo imigrantu readmisiju.

Turklāt Aleksandra Lukašenko autoritārais režīms šovasar sāka organizēt nelegālo imigrantu pārsūtīšanu no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas uz ES, izmantojot nelikumīgu Lietuvas, Latvijas un Polijas robežas šķērsošanu.

Lai gan Brisele atbalstījusi Minskas hibrīdkara operācijai pakļautās dalībvalstis, tā sākusi izrādīt satraukumu par šo valstu stingro nostāju savu robežu aizsardzībai, neļaujot migrantiem nelikumīgi šķērsot robežu. Īpašu Briseles nepatiku jau tradicionāli izpelnījusies Varšava.

Uz augšu
Back