S, 24.09.2022.

Pie Saeimas notiek protests pret prasību vakcinēties

TVNET/LETA
Pie Saeimas notiek protests pret prasību vakcinēties
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 22
Foto: Paula Čurkste/LETA

Pie Saeimas šorīt pulcējušies daži desmiti ugunsdzēsēju, kā arī vairāk nekā 100 viņu atbalstītāji, lai protestētu pret noteikto vakcinācijas pret Covid-19 kārtību.

Vairāki desmiti ugunsdzēsēju šorīt īsu brīdi pie parlamenta protestēja pret prasību publiskajā sektorā strādājošajiem obligāti vakcinēties. Viņiem pievienojās vēl apmēram 100 cilvēki, kuri pie Saeimas palika arī pēc ugunsdzēsēju aiziešanas.

Kādai sievietei ir plakāts ar uzrakstu "Stop vakcīna!", uz kāda cita plakāta ir teksts ""Nē!" cilvēku šķirošanai vakcinētajos un personās bez tiesībām". Dažiem protestētājiem ir Latvijas karogi, viens cilvēks ieradies ar kaklā pakārtu zvanu. Cilvēki izkliedz prasības pēc "brīvības".

Klātesošie izmanto iespēju uzrunāt deputātus, paužot neapmierinātību pret Saeimā ienākošajiem koalīcijas politiķiem. Atsevišķi opozīcijas deputāti sarunājas ar protestētājiem.

Ap 20 policistiem novēro notiekošo. Policijas mašīna lēnām brauc garām protestētājiem, un policija brīdina, ka šī ir nelikumīga pulcēšanās, lūdzot ievērot epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Valdības lēmumā par ārkārtējo situāciju teikts, ka bez derīga vakcinēšanās vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāta uzrādīšanas var pulcēties privātos pasākumos un miermīlīgas pulcēšanās brīvības izpausmēs - sapulcēs, gājienos un piketos, ja ārtelpās pulcējas ne vairāk kā 20 personas.

Normatīvie akti paredz, ka par pandēmijas ierobežojumu neievērošanu fiziskai personai var piemērot administratīvo sodu no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai - no 140 līdz 5000 eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu