Kariņš: VM turpmāk jāziņo par paveikto un plānoto saistībā ar situāciju slimnīcās

Veselības ministrs Daniels Pavļuts. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ir uzdevis Veselības ministrijai (VM) turpmāk valdības sēdēs ziņot par paveikto un plānoto, lai nodrošinātu būtiskāko veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, slimnīcu gatavību straujam pacientu pieplūdumam un progresu tā dēvētā “lauka hospitāļa” izveidē.

VM ir arī jāinformē valdība par paveikto un plānoto pacientu plūsmu organizēšanā, papildus cilvēkresursu un aprīkojuma nodrošināšanā un privāto ārstniecības iestāžu iesaistīšanā slimnīcu kapacitātes stiprināšanai. Pirmais ziņojums Veselības ministrijai jāsagatavo uz otrdienas, 19. oktobra, valdības sēdi.

Tāpat Ministru prezidents sagaida no Veselības un Ekonomikas ministrijām uz 19.oktobra valdības sēdi piedāvājumu plašākai Covid-19 testēšanai, tai skaitā antigēna un cita veida ātro testu pielietošana.

Jau ziņots, ka ar 18.oktobri slimnīcās pārtrauks plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, strauji pieaugusi saslimstība ar Covid-19 un pacientu skaits slimnīcās. Lēmums pieņemts saistībā ar nepieciešamību nodrošināt papildu ārstniecības personāla resursus un pārprofilēt gultasvietas neatliekamo, akūto un Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Uz augšu
Back