Ķīna uz kosmosa staciju nosūta trīs astronautus

(FILES) In This NASA photo obtained November 4, 2018 shows the International Space Station photographed by Expedition 56 crew members from a Soyuz spacecraft after undocking. - Training of the crew for the first entirely private trip to the International Space Station (ISS) is to begin soon, Axiom Space, the company behind the flight, said on May 10, 2021 at a joint press conference with NASA. (Photo by HO / NASA / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO / NASA/ROSCOSMOS" - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS FOTO: HO

Ķīnā piektdien startējis pilotējamais kosmosa kuģis "Shenzhou 13" ar trim astronautiem, kas dodas uz Ķīnas jauno orbitālo kosmosa staciju, vēsta ziņu aģentūra "Siņhua". Paredzams, ka šī būs Ķīnas ilgākā kosmosa misija ar astronautu komandu.

Misija būs divas reizes ilgāka nekā iepriekšējā, kas ilga 90 dienas.

Kosmosa kuģis startējis no Dzjucjuaņas kosmodroma Gaņsu provincē.

Pēc nonākšanas orbītā kosmosa kuģis automātiskā režīmā tuvosies Ķīnas kosmosa stacijas pamatmodulim "Tianhe", saslēgsies un veidos orbitālo kompleksu ar to, kā arī ar kosmosa kravas kuģiem "Tianzhou-2" un "Tianzhou-3".

Piestāšana pie moduļa notiks astoņas stundas pēc starta.

Kuģis "Shenzhou 13" nogādās patlaban topošās Ķīnas kosmiskās stacijas "Tiangong" bāzes modulī "Tianhe" trīs astronautus. Viņu vidū ir viena sieviete.

Ķīnai šis ir 20. kosmosa kuģa lidojums ar astronautiem kopš pilotējamo kosmosa kuģu programmas sākuma un otrā pilotējamā misija uz patlaban topošo orbitālo staciju.

Pirmā komanda no Ķīnas kosmosa stacijas pēc trīs mēnešu misijas atgriezās septembrī.

Uz augšu
Back