Bijušajam Irānas centrālās bankas vadītājam piespriests desmit gadu cietumsods

FOTO: AFP/SCANPIX

Tiesa sestdien piespriedusi desmit gadu cietumsodu bijušajam Irānas centrālās bankas vadītājam Valiollam Seifam, atzīstot viņu par vainīgu "valūtas tirgus un valsts ekonomiskā klimata destabilizēšanā un sliktā pārvaldībā", vēsta Irānas valsts televīzija.

Seifa vietniekiem Ahmadam Aragči un Salaram Agahani piespriests attiecīgi astoņu un trīspadsmit gadu ieslodzījums. Dažāda garuma cietumsodi šai lietā piespriesti vēl septiņiem cilvēkiem, bet visiem notiesātajiem ir tiesības spriedumus pārsūdzēt.

Kā, atsaucoties uz tiesas pārstāvi, norāda televīzija, apsūdzētie nodarījuši kaitējumu valūtas tirgum 160 miljonu dolāru un 20 miljonu eiro apmērā.

Seifs Irānas Banku vadīja laikā no 2013. līdz 2018.gadam, laikā, kad Irānas prezidents bija Hasans Ruhani, bet Aragči pildīja viņa vietnieka pienākumus 2017. un 2018.gadā.

2018.gadā ASV Finanšu ministrija par finansiāla un cita veida atbalsta sniegšanu Libānas šiītu kustībai "Hizbollah" atzina Seifu par "globāla mēroga teroristu" un aizliedza viņam darboties ASV finanšu sistēmā.

Uz augšu
Back