Skolotāja no Bauskas meklē iespēju saslimt ar Covid-19
Gatava maksāt €100

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Kāda 53 gadus veca skolotāja no Bauskas, kas strādā vairākās Rīgas izglītības iestādēs, bet pašlaik ir paņēmusi slimības lapu, ar laikrakstā „Bauskas Dzīve” ievietota sludinājuma palīdzību meklē cilvēku, kurš viņai palīdzētu inficēties ar Covid-19, tā sestdienas vakarā vēsta LTV „Panorāma”.

Televīzijas darbiniekam izdevies viņu sazvanīt un gandrīz jau vienoties par darījumu, turklāt sievieti, kura stādījās priekšā kā Iveta, nav mulsinājusi arī par šo pakalpojumu pieprasītā summa - €100. Galvenais, lai cilvēks spēj uzrādīt pozitīvu Covid-19 testa rezultātu.

„Man kolēģītes arī meklē. Mēs esam vairākas skolotājas. Mēs esam bariņš, kurš nevakcinējas. Kā jūs zināt, 15. novembrī paliksim bez darba,”

117

telefonsarunā skaidro sazvanītā skolotāja.

Atbildot uz jautājumu par to, vai viņa ir gatava, ka vīrusa izslimošana nav patīkama, Iveta saka: „To mēs zinām, bet mums ar imunitāti visiem viss ir kārtībā. Es domāju, ka mums tā pārslimošana būs pavisam viegla. Katrā ziņā mēs nebaidāmies no pārslimošanas. Mēs baidāmies no nepierādītas vakcīnas, kas nav kārtīgi izpētīta. Mēs no tā baidāmies. Jo mēs nezinām, kas notiks pēc pieciem, desmit gadiem, kāda mutācija sāksies no tās vakcīnas.”

Žurnālistam atzīstoties, ka viņš nav Covid-19 slimnieks, kundze neapjūk un nesatraucas par izjukušu darījumu. Par piedāvājumu trūkumu viņa nevarot sūdzēties.

„Pusotrā dienā man bijuši no 20 līdz 30 zvani. Tūlīt arī ar vienu jātiekas,” stāsta Iveta.

117

Covid-19 slimnieki prasot vismaz 100 eiro par savu "pakalpojumu". Tomēr sieviete gatava šķirties no lielākas summas, jo galvenais esot, lai kabatā ir sertifikāts par Covid-19 izslimošanu. Tad sešus mēnešus varēšot dzīvot mierīgi. Par laiku pēc mēnešiem sieviete vēl nedomājot, jo varbūt, ka tad viss būs mainījies - piemēram, valdība kritusi. Ja nekas nemainīsies, sieviete gatava atkārtot saslimšanu ar Covid-19.

Sieviete uzsver, ka valdība solīja brīvprātīgu vakcināciju, bet tagad situācija mainījusies.

Sludinājuma autore arī neslēpj, ka pirms tam mēģinājusi iegādāties viltus vakcinācijas sertifikātu, bet tas neesot izdevies, tādēļ tagad ķērusies pie šī plāna. Sievietei esot 53 gadi, no kuriem 32 viņa nostrādājusi skolā un citu darbu meklēt nevēlas. Baušķeniece strādājot vairākās Rīgas mācību iestādes, bet šobrīd noformējusi slimības lapu. No skolas vadības savus plānus apzināti inficēties viņa slēpjot.

"Bauskas Dzīves" redaktore Anita Rozentāle apliecināja, ka sludinājums nav joks. To tiešām iesniegusi kāda novada skolotāja. Arī laikraksta redakcijā bijušas diskusijas - vai tiešām tādu tekstu drīkst publicēt. "Šajā tekstā likuma pārkāpumi netika saskatīti, bet, tālāk diskutējot, ļoti svarīgs jautājums - ko ar šādu tekstu iesniedzējs vēlas panākt, kāda ir viņa argumentācija. Atbilde no šīs skolotājas, sludinājuma iesniedzējas bija: gribu valdībai parādīt, cik tālu ir novesti skolotāji, uz ko viņi varētu būt gatavi, protestējot pret obligātu vakcināciju," skaidroja "Bauskas Dzīves" redaktore.

Viņa uzsvēra, ka, saskaņā ar redakcijas nostāju, cilvēkiem ir jātic zinātnei un jāvakcinējas, nevis jāpakļaujas "dažādiem murgiem". "Ir jāvakcinējas. Bet nevar tā gluži izlikties, ka nav citādi domājošo," raidījumam sacīja laikraksta redaktore Rozentāle.

Ja vīrusa pircējus nesatrauc atbildība par savu veselību, tad iespējams būs pamats satraukties par atbildību likuma priekšā. Kā skaidroja Valsts policijas pārstāve Krista Andersone,

šāda rīcība - indivīda vēlme inficēties ar vīrusu - ir sevis un citu indivīdu veselības un dzīvības apdraudoša, tā neatbilst nekādām pilsoniskās sabiedrības noteiktām uzvedības un ētikas normām, kas var novest līdz administratīvai un, iespējams, arī līdz kriminālatbildībai.

117

"Pirmkārt - jau satiekoties klātienē, labi zinot, ka viens no tikšanās dalībniekiem ir Covid-19 pozitīvs, abas puses pārkāpj epidemioloģiskās drošības noteikumus. Turklāt arī krimināllikums paredz atbildību par personas apzinātu inficēšanu ar bīstamu infekcijas slimības izraisītāju, ja tā rezultātā izraisītas smagas sekas. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu vai naudas sodu," pastāstīja Valsts policijas pārstāve.

Plašāk LTV „Panorāma” sižetā

Uz augšu
Back