Veinberga: Stradiņa slimnīcā situācija varētu būt ļoti smaga

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Nākamā nedēļa Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) varētu būt ļoti smaga, pauda slimnīcas pārstāve Janita Veinberga. Viņa norādīja, ka jau pašlaik slimnīcā ārstējas 120 pacienti, no kuriem 14 PSKUS ievesti pagājušajā diennaktī. No minētajiem 120 pacientiem reanimācijā vai intensīvajā aprūpē atrodas 37.

Pēdējās diennakts laikā slimnīcā ar koronavīrusu miruši trīs pacienti.

Vaicāta par to, kā slimnīca tiek galā ar slodzi, Veinberga sacīja, ka pašlaik situācija ir grūta un sarežģīta. "Katru dienu veram vaļā jaunas gultas. Uz šodienu Covid-19 pacientiem atvērtas ir jau 174 gultas," informēja slimnīcas pārstāve, piebilstot, ka tādējādi kopš 7.oktobra Covid-19 pacientu vietu skaits palielināts par 37 gultām.

Tāpat viņa stāstīja, ka pēdējo divu diennakšu laikā no PSKUS izrakstīti vairāki pacienti, tādējādi slimnīca vēl nav pilnībā noslogota. Līdztekus pacientu plūsmas menedžēšanai naktīs notiek slimnīcas pārkārtošana - tiek labiekārtots A korpuss, kuru nākamnedēļ iecerēts pilnībā pielāgot tikai ar koronavīrusu slimajiem pacientiem.

"Tad varbūt būs vieglāk vietu ziņā, bet ne darba roku ziņā," atzina Veinberga.

67

Viņa arī uzsvēra, ka situāciju slimnīcā pasliktina fakts, ka arvien vairāk pacientu ierodas ar hroniskajām kaitēm, kas pandēmijas iepriekšējos viļņos nav ārstētas, taču nu kļuvušas par neatliekamām.

"Šī ir dubultslodze, kas situāciju ļoti sarežģī. Ja pie mums nonāktu tikai 14 pacientu dienā, tad nebūtu slikti, bet tie ir 200 pacienti, kuriem nepieciešama slimnīcas palīdzība stacionārā," situāciju raksturoja Veinberga.

Vaicāta par turpmākajām prognozēm, viņa pauda, ka

nākamā nedēļa varētu būt ļoti smaga, taču šāda situācija visā valstī sagaidāma vismaz līdz novembra otrajai pusei.

67
Uz augšu
Back