Uz nesankcionētu protestu pie Saeimas atvesti vairāki desmiti bērnu

FOTO: Ekrānšāviņš no video

Pie Saeimas šodien noticis Rīgas domē iepriekš nepieteikts protests pret treniņu ierobežošanu bērniem līdz 12 gadu vecumam, liecina soctīklos izvietotie attēli un video.

Kā redzams video, kuru vietnē "Facebook" ievietojusi Sandra Minakovska, pie Saeimas protesta akcijā piedalījās vairāk nekā 100 cilvēki, no kuriem lielākā daļa bija bērni. Vairums bija tērpušies hokeja formas kreklos un rokās turēja nūjas.

Minakovska kādā no pašas publicētajiem video norādīja, ka pūlis sākotnēji atradies pie Izglītības un zinātnes ministrijas, tomēr tur nevienu neizdevās sasaukt un pūlis devies tālāk uz parlamenta ēku.

Bērni ar hokeja nūjām sita pa bruģi un sauca "Ledu!". Video redzams, ka pie Saeimas ēkas akcijas laikā atradās vismaz divi policijas darbinieki.

Kā izriet no publicētā video, bērni vēlas trenēties, un lai viņiem atļauj to darīt "vismaz ar negatīviem testiem, kurus veic skolās". "Nevis tikai dalot bērnus, un līdz 12 gadiem pieeja hokejam un sportam vispār ir liegta," saka video uzņēmēja.

Rīgas domes pārstāve Aira Ancāne aģentūrai LETA norādīja, ka domē neviens par šādu protestu iepriekš nav vērsies, kas nozīmē, ka protesta akcija bija ar pašvaldību iepriekš nesaskaņota.

Valsts policija par notikušo sākusi resorisko pārbaudi. Pēc policijas aplēsēm pie parlamenta ēkas pulcējās aptuveni 200 personas, no kurām aptuveni divas trešdaļas bija bērn.

Pulcēšanās notika no plkst.10.22 līdz 10.40.

Normatīvie akti paredz, ka par pandēmijas ierobežojumu neievērošanu fiziskai personai var piemērot administratīvo sodu no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai - no 140 līdz 5000 eiro.

Uz augšu
Back