Baltkrievija atsauc savu vēstnieku Parīzē

Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko FOTO: Pavel Orlovsky/AP

Pēc tam, kad Baltkrieviju pametis Francijas vēstnieks, Minska atsaukusi uz konsultācijām arī savu vēstnieku Parīzē.

"Baltkrievijas vēstnieks Francijā Igors Fisenko atsaukts uz Minsku uz konsultācijām," pirmdien paziņojusi Baltkrievijas Ārlietu ministrija.

Līdzīgi kā citas Eiropas Savienības (ES) valstis, Francija neatzīst Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko tiesības uz sesto termiņu prezidenta amatā. ES un ASV noteikušas sankcijas Lukašenko režīmam saistībā ar opozīcijas brutālo apspiešanu pēc pagājušā gada falsificētajām prezidenta vēlēšanām.

Francijas vēstnieks, kurš ieradās Baltkrievijā pagājušā gada novembrī, iesniedza savus akreditācijas dokumentus Baltkrievijas ārlietu ministram, nevis Lukašenko. Baltkrievijas Ārlietu ministrija šodien paziņoja, ka Francija ar šādu soli pārkāpusi standarta diplomātisko protokolu.

Ministrija pauda nožēlu par Francijas nostāju un paziņoja, ka ir ieinteresēta darbības atjaunošanā abās misijās.

Francijas vēstnieks Nikolā de Buijāns Delakosts pameta Baltkrieviju svētdien. Vēstījumā baltkrieviem vēstnieks norādīja, ka Baltkrievijā saticis daudzus drosmīgus cilvēkus.

"To zinot, mēs paliksim jūsu pusē. Mēs jūs aicinām nekad nezaudēt cerību uz labākām dienām," norādīja Delakosts.

Pēdējo mēnešu laikā Minska sarāvusi saites arī ar citiem Rietumu sūtņiem.

Minska augustā atsauca savu piekrišanu Džūlijas Fišeres iecelšanai par ASV vēstnieci Baltkrievijā. Viņa būtu kļuvusi par pirmos ASV vēstnieci Baltkrievijā kopš 2008.gada.

Uz augšu
Back