T, 28.09.2022.

Viļānos pēc vakcinācijas nav miris vīrietis

Re:Check
Evita Puriņa
, RE:BALTICA/RE:CHECK
Viļānos pēc vakcinācijas nav miris vīrietis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 26
Foto: Re:baltica

Facebook izplatīta kārtējā ziņa par it kā uzreiz pēc vakcīnas saņemšanas mirušu cilvēku. Nacionālais veselības dienests (NVD), kas organizē vakcināciju, norāda, ka tajā paustais neatbilst patiesībai.

Ierakstā, ar kuru dalījušies vairāki simti cilvēku, teikts:

“Man attāls radinieks nomira 40 gadu vecumā 5 minūtes pēc otrās potes saņemšanas. Turpat ārsta kabinetā!”

Uz cilvēku lūgumu precizēt, kur un kas tieši tas noticis, autors komentāros norāda (saglabāta oriģinālrakstība):

“Konkrēti Viļānos kāds bija ārsta vārds nezinu. Bet to ka 40 vecs vīrietis nomira 5minutes pēc 2 švakcīnas ir fakts”.

Cilvēka vārdu viņš nevēloties atklāt, jo tuvākie radinieki pret to iebilstot.

NVD vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Inga Vasiļjeva norāda, ka sazinājusies ar abām ģimenes praksēm, kas Viļānos veic vakcināciju pret Covid-19. “Nevienā no šīm praksēm šādu notikumu nav bijis. Arī izbraukuma vakcinācijas laikā Viļānos (notiek ar regularitāti reizi mēnesī) šādu precedentu nav bijis,” Re:Check norāda Vasiļjeva.

Pēc cilvēka nāves, ja ir iemesls uzskatīt, ka tā saistīta ar vakcīnu, mediķiem ir pienākums par to iesniegt blakņu ziņojumu Valsts zāļu aģentūrā (VZD). Tā pārstāve Dita Okmane Re:Check norādīja, ka ZVD “nav saņemts blakusparādību ziņojums par 40 gadus veca vīrieša nāvi pēc vakcinācijas Viļānos ar otro Covid-19 vakcīnas devu”.

Ieraksta autors komentāros kā papildu argumentu piemin nesen sociālajos medijos izplatīto video un ierakstu, kurā bija teikts, ka pēc vakcīnas saņemšanas Rīgas Austrumu klīniskajā slimnīcā Gaiļezerā mirusi sieviete. Re:Check jau rakstīja, ka tie ir meli – sieviete vien paģībusi un pēc veselības pārbaudes devusies mājās.

Ieraksta autors uz Re:Check aicinājumu sniegt precīzāku informāciju nereaģēja.

Jāatgādina, ka līdzīgi nepatiesi ieraksti par vakcinācijas centros it kā mirušiem cilvēkiem izplatīti arī iepriekš. Re:Check par tiem rakstījis, piemēram, šeit un šeit. Tos publicē cilvēki, kuri regulāri publicē Covid-19 dezinformāciju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu