"Taliban" cildina teroristus pašnāvniekus

FOTO: Reuters/ScanPix

Talibu režīms ceremonijā Kabulā cildinājis pašnāvniekus, kas uzspridzinājušies uzbrukumu laikā bijušajai Afganistānas valdībai un tās Rietumu sabiedrotajiem, un solījis piešķirt zemi pašnāvnieku ģimenēm.

Talibu režīma iekšlietu ministrs Siradžudina Hakani, par kura notveršanu ASV izsludinājušas desmit miljonu ASV dolāru atlīdzību, tikās ar pašnāvnieku ģimenēm ceremonijā Kabulas Starptautiskajā viesnīcā, kur pašnāvnieki sarīkoja spridzināšanu 2018.gadā.

Oficiālajās fotogrāfijās no pasākuma Hakani seja ir aizēnota.

"Ministrs savā runā slavēja džihādu un mocekļu upurus (..) un nodēvēja viņus par islāma un valsts varoņiem," tviterī paziņoja ministrija.

Pašnāvnieku ģimenēm tika izdalīts apģērbs, 10 000 afgāni (aptuveni 95 eiro) un apsolīti zemesgabali, atklāja ministrijas preses pārstāvis.

Hakani pārņēma grupējuma "Haqqani" vadību no sava tēva Džalaludina Hakani. "Haqqani" grupējums ir saistīts ar talibiem un ir atbildīgs par daudziem asiņainiem uzbrukumiem.

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) meklē Hakani saistībā ar uzbrukumu viesnīcai Kabulā 2008.gadā. Šajā uzbrukumā tika nogalināti seši cilvēki, tostarp viens ASV pilsonis.

Uz augšu
Back