Jelgavas slimnīcai Covid-19 pacientu aprūpei nepieciešami teju 2 miljoni eiro

FOTO: EPA/Scanpix

Pašvaldības SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" nepieciešami 1,8 miljoni eiro esošo pakalpojumu nodrošināšanai un intensīvo Covid-19 pacientu aprūpei, atsaucoties uz trešdien valdībā skatīto informatīvo ziņojumu "Par paveikto veselības aprūpes sistēmas kapacitātes stiprināšanai Covid-19 pacientu ārstēšanas nodrošināšanai un priekšlikumiem neizlietotā finansējuma apguvei", informē pilsētas pašvaldībā.

Ziņojumā iekļauta informācija par papildu finansējuma nepieciešamību Jelgavas slimnīcai 1,8 miljonu eiro apmērā, lai ārkārtējā situācijā slimnīca spētu turpināt nodrošināt visus esošos pakalpojumus un intensīvo Covid-19 pacientu aprūpi. Lēmums par līdzekļu piešķiršanu vēl jāapstiprina Ministru kabinetam.

Pašlaik Jelgavas pilsētas slimnīcā ir izveidotas 72 Covid-19 pacientu aprūpes gultasvietas. Papildu finansējums slimnīcai ir nepieciešams medicīniskā skābekļa ārējās padeves nepārtrauktības, dublēšanas un automatizācijas uzlabošanai, medicīniskajam aprīkojumam, kas nepieciešams, lai sekotu līdzi izmaiņām pacientu vitālajos rādītājos.

Nepieciešamas arī astoņas intensīvās terapijas gultas ar pretizgulējumu matračiem, datortomogrāfs, videolaringoskops intensīvās terapijas pacientiem un nieru aiztājējterapijas iekārta intensīvās terapijas pacientiem. Tāpat līdzekļi būtu paredzēti medicīniskā skābekļa automātiskas pārslēgšanas stacijas aprīkošanai ar LCD ekrānu, SMS moduli, kā arī dublējošās avārijas apgādes ar medicīnisko skābekli remontdarbiem, montāžai un izbūvei.

"Būtiski pieaugot slimnīcā esošo pacientu skaitam, proporcionāli pieaug arī visas slimnīcas sistēmas noslodze,

1

radot pārslodzi arī medicīnas iekārtām, kuras ne vienmēr ir tās modernākās. Iekārtas mēdz iziet no ierindas, tām nepieciešams remonts, kas šajos ārkārtas apstākļos var būt drauds jebkuram no mūsu pacientiem," skaidroja slimnīcas valdes loceklis Kārlis Smilga.

Valdībai nodotajā informatīvajā ziņojumā uzsvērts, ka tādējādi Jelgavas slimnīcai pavisam kopā papildus nepieciešami 1 797 196 eiro, no tiem 175 421 eiro nepieciešami 2021.gadā un 1 621 775 eiro 2022.gadā.

Ziņojumā pausts, ka pilsētas slimnīca devusi būtisku ieguldījumu Covid-19 pacientu aprūpē. Covid-19 otrajā vilnī slimnīca nodrošināja Covid-19 pacientu ārstēšanu, pārprofilējot Bērnu nodaļas gultas, bet šoruden, trešajā Covid-19 vilnī, bija viena no pirmajām reģionālajām slimnīcām, kas iesaistījās Covid-19 pacientu ārstēšanā, būtiski atslogojot Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu un Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu.

Uz augšu
Back