Fiktīvā vakcinācijā iesaistīti vismaz desmit medicīnas iestāžu darbinieki (1)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: SIPA/Scanpix

Valsts policijas (VP) izmeklētajos kriminālprocesos saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 figurē vismaz desmit medicīnas iestāžu darbinieki, liecina aģentūras LETA apkopotā VP informācija.

Aizvadītajā ceturtdienā VP priekšnieks Armands Ruks žurnālistiem apliecināja, ka saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 Valsts policijas lietvedībā ir gandrīz 20 kriminālprocesi. Policija kopš augusta publiski sabiedrību informējusi tikai par daļu no šiem procesiem, līdz ar to nav zināms, vai arī pārējās lietās figurē mediķi.

Aģentūras LETA apkopotā informācija par līdz šim publiski atklātajiem kriminālprocesiem liecina, ka šajās lietās kopš augusta kopumā aizturēti desmit medicīnas iestāžu darbinieki.

Pirmo reizi par panākumiem izmeklēšanā policija paziņoja augustā. Toreiz policija paziņoja, ka tobrīd trīs kriminālprocesos aizturētas personas, tostarp trīs mediķi, kuri organizējuši vakcinācijas pret Covid-19 imitāciju vairākiem simtiem iedzīvotāju.

Oktobra vidū policija paziņoja, ka Cēsīs un Alūksnē divos kriminālprocesos aizdomās par fiktīvas vakcinācijas pret Covid-19 veikšanu aizturētas trīs personas, no kurām divas ir medicīnas iestādes darbinieces. Šīs lietas izmeklē Vidzemes reģiona pārvalde un Rīgas reģiona pārvaldes Zemgales iecirknis.

Tāpat oktobrī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) aizturējusi četru personu grupu, tostarp, vienu mediķi aizdomās par fiktīvu vakcinēšanu pret Covid-19 kādā medicīnas iestādē Rīgā.

Oktobrī Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas aizdomās par Covid-19 vakcinācijas sertifikātu viltošanu aizturējušas četras sievietes. Visas šīs personas ir medicīnas iestādes darbinieces, viena no viņām - ģimenes ārste.

Viens mediķis kopš vasaras jau ir saņēmis sodu. LETA jau rakstīja, ka rudenī Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras (NNVIDIP) piemērojusi 1500 eiro naudas sodu kādai medicīnas māsai par to, ka viņa viltoja nosūtījuma dokumentu negatīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanai. Šo lietu pirms nodošanas kriminālvajāšanai izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

KNAB iepriekš ir apliecinājis, ka biroja lietvedībā patlaban ir viens kriminālprocess par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem vakcinācijas pret Covid-19 procesā, taču netiek izpausts vai kādai personai šajā lietā ir aizdomās turētā statuss.

Oktobrī VP arī rosinājusi prokuratūrai uzrādīt apsūdzību kādai amatpersonai par prettiesisku labuma došanu vakcinācijas centra darbiniekiem apmaiņā pret fiktīvu vakcināciju pret Covid-19.

Daļā no šīm lietām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums un aizliegums ieņemt amatu medicīnas jomā.

Policija publiski regulāri aicinājusi personas, kurām ir informācija par vakcinācijas fakta falsificēšanu, ziņot policijai. Tāpat pašas personas, kuras ir iesaistījušās šādās darbībās, policija aicina pašām labprātīgi pieteikties policijā un sadarboties ar izmeklētājiem.

Atkarībā no konkrētas situācijas tiks izvērtēta likumā paredzētā iespēja atbrīvot šādas personas no kriminālatbildības.

VP priekšnieks pagājušajā nedēļā žurnālistiem atzina, ka viņa "sajūtu līmenī" minētās kriminālās darbības pēc policijas aktivitātēm ir mazinājušās.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu