Rīgas pašvaldības policisti saņems piemaksas par darbu Covid-19 laikā

TVNET/LETA
Rīgas pašvaldības policisti saņems piemaksas par darbu Covid-19 laikā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Zane Bitere / LETA

Rīgas Pašvaldības policistiem maksās piemaksas par darbu Covid-19 riska apstākļos, paredz šodien Rīgas domes pieņemtais lēmums par speciālās piemaksas noteikšanu.

Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki varēs saņemt piemaksas, kas nepārsniegs 75% no stundas likmes.

Speciālās piemaksas par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 infekcijas slimības uzliesmojumu un tās seku novēršanas saņems tie policijas darbinieki, kas pakļauti reālam dzīvības vai veselības apdraudējumam un kuri amata pienākumu izpildes laikā var nonākt tiešā saskarsmē ar Covid-19 slimniekiem un kontaktpersonām.

Speciālās piemaksas apmērs nevar pārsniegt 75% no amatpersonas stundas likmes un tā izmaksājama proporcionāli nostrādātajam laikam attiecīgajos apstākļos.

Par speciālās piemaksas piešķiršanu un tās apjomu katram darbiniekam lems policijas priekšnieks atbilstoši noteiktajiem kritērijiem.

Par darbu klātienē, kad darbinieka pienākumi ir kritiski svarīgi sabiedrībai, kā arī iestādes darbības nepārtrauktības nodrošināšanai, kad pienākumu pildīšanas laikā ir tiešā saskarsmē ar klientiem vai citiem darbiniekiem, nonākot fiziskā kontaktā vai ilgstoši atrodas tuvāk par diviem metriem no klienta vai cita darbinieka vai vairāki darbinieki pienākumus veic ilgstošā savstarpējā saskarsmē, piemaksa būs līdz 30%.

Tāpat piemaksu līdz 25% varēs noteikt, ja darbinieks piedalījās notikumā, kurā bija saskarsme ar trešajām personām. Tiks ņemts vērā arī Covid-19 inficēto personu skaits, ar kurām policijas darbinieks ir kontaktējies klātienē.

Vēl viens no kritērijiem piemaksas apmēra noteikšanai būs dežūrdaļā nogādāto personu skaits, ja darbinieks tajā brīdī pildīja dežūrdaļas amatpersonas pienākumus.

Piemaksa tiks aprēķinātaarī, ja darbinieks veicis Covid-19 inficēto personu un Slimību profilakses un kontroles centra noteikto kontaktpersonu dzīvesvietu apsekošanu. Vēl viens kritērijs, kas tiks vērtēts, ir nostrādāto stundu skaits augsta riska objektos - darbs pie objektiem vai objektos, kuros uzturas Covid-19 inficētās personas vai kontaktpersonas, darbs pie zupas virtuvēm un citām sociālās palīdzības sniegšanas vietām, kas organizēts epidemioloģiski nedrošā vidē ar vairāku cilvēku klātbūtni.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais