Jonasam 14.vieta MXGP Pjetramuratas posmā

Latvijas motokrosa braucējs Pauls Jonass FOTO: GASGAS media

Latvijas motobraucējs Pauls Jonass no "Gas Gas" komandas trešdien pasaules motokrosa čempionāta 15.posmā - Pjetramuratas "Grand Prix" - MXGP klasē ierindojās 14.vietā.

Pirmo braucienu Jonass noslēdza 17.vietā, bet otrajā finišēja desmitais, posma kopvērtējumā iegūstot desmito vietu.

Pirmo braucienu Jonass sāka ar kritienu un pēdējo - 31.vietu. Brauciena laikā izdevās pakāpties līdz 17.vietai.

Nesekmīgs brauciens izvērtās arī pēdējo triju posmu uzvarētājam un kopvērtējuma līderim nīderlandietim Džefrijam Herlingsam, kurš pēc kritiena motocikla vainas dēļ nevarēja turpināt braucienu.

Braucienā uzvarēja francūzis Romēns Fevrs, kurš par 1,008 sekundēm apsteidza slovēni Timu Gajseru, izvirzoties kopvērtējuma vadībā. Trešais ar varāk nekā 25 sekunžu atpalicību finišēja itālis Antonio Kairoli.

Otrajā braucienā Jonass startā izvirzījās desmitajā vietā, apsteidzot dāni Tomasu Kjēru Olsenu, bet piektajā aplī pakāpās vēl vietu augstāk, apsteidzot francūzi Benuā Paturelu.

Tomēr astotajā aplī latvietim neveksmīgajā posmā tika piedzīvots vēl viens kritiens, atkrītot uz 13.vietu. Finišā augstāk par desmito vietu pakāpties neizdevās.

Cīņā par uzvaru otrajā braucienā no sākuma līdz beigām vadībā bija Kairoli. Viņš apsteidza šveicieti Žeremī Sīveru un Gajseru, kamēr Herlingss finišēja ceturtais, bet Fevrs - piektais.

Posmā uzvaru ar 45 punktiem izcīnīja Kairoli, apsteidzot Gajseru ar 42 un Fevru ar 41 punktu.

Jonass par pirmo braucienu nopelnīja četrus punktus kopvērtējumā, bet otrais brauciens viņam deva 11 punktus. Tas summā deva 14.vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderpozīcijas ar 573 punktiem atguva Herlingss, kurš Fevru apsteidz tikai par punktu. Turpat ir arī Gajsers, kurš sakrājis 570 punktus. Jonass ar 391 punktu saglabājis septīto vietu.

Iepriekšējā posmā, kas arī norisinājās Pjetramuratā, Jonass ieņēma septīto vietu.

Arī nākamais posms 31.oktobrī norisināsies šajā pašā trasē.

Pērn par MXGP čempionu trešo reizi tika kronēts Slovēnijas motosportists Tims Gajsers, bet Jonass, kurš vasarā guva smagu traumu, ierindojās 31.vietā.

Šosezon MXGP klasē paredzēti 18 posmi. Sezonas noslēgums plānots novembrī Itālijā.

Uz augšu
Back