Ņujorkā Halovīna pasākumos skolēniem aizliedz gērbties seriāla "Squid Game" tēlu tērpos (2)

TVNET/LETA
Foto: Shutterstock

ASV Ņujorkas štata ziemeļdaļas skolu pārvalde aizliegusi skolēniem gaidāmajos Halovīna pasākumos ģērbties seriāla "Squid Game" (Kalmāra spēle") tēlu tērpos, raizējoties, ka tādējādi var tikt glorificēta vardarbība.

Kā teikts vēstulē, ko skolēnu vecākiem nosūtījusi Fejetvillas-Menliusas rajona skolu pārvalde, izdzīvošanas drāmas "Squid Game" tēlu tērpi un maskas Halovīna pasākumos nav vēlami.

"Mūsu direktori vēlas, lai tas mūsu ģimenēm būtu skaidrs -

skolēniem nebūtu piemēroti Halovīna pasākumos atrasties šī seriāla tēlu tērpos potenciāli vardarbīgo vēstījumu dēļ, kas ir saistīti ar šiem tērpiem,"

vēstulē medijiem skaidroja rajona pārvaldes superintendants Kreigs Taiss.

Atbilstoši skolu vadlīnijām "tērpi nedrīkst būt pārāk šausmīgi vai biedējoši, lai neizbiedētu jaunākos skolēnus", viņš atgādināja.

Daži skolēni mēdz atdarināt seriālā redzamās spēles, norādīja Taiss.

Viņš pauda cerību, ka vecāki skaidros skolas vēstījumu, ka "spēles, kas tiek asociētas ar vardarbīgu uzvedību, nav piemērotas starpbrīžiem".

"Squid Game" kļuvis par straumēšanas platformas "Netflix" populārāko seriālu. Četru nedēļu laikā kopš septembra vidus tas skatīts 142 miljonos mājsaimniecību.

"Netflix" šomēnes investoriem apliecināja, ka produkti ar seriāla motīviem ir ceļā uz veikaliem.

Arī Anglijā skolu vadītāji brīdinājuši vecākus, ka bērni atdarina spēles no seriāla, kas ir paredzēts nobriedušiem skatītājiem, šomēnes vēstīja mediji.

Dienvidkorejiešu seriāla distopijā simtiem naudas grūtībās nonākušu cilvēku sacenšas tradicionālo bērnu spēļu situācijās. Uzvarētājs saņem miljonus, bet zaudētāji tiek nogalināti. Tērpu vidū, kas redzami seriāla varoņiem, ir zaļi treniņtērpi un rozā kombinezoni.

Aktuālais šodien
Svarīgākais