Vidzemē līdz 2027.gadam plāno atjaunot autoceļus

TVNET/LETA
Vidzemē līdz 2027.gadam plāno atjaunot autoceļus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Rekonstruētais kreisās brauktuves ceļa posms Rīga-Jelgava-Lietuvas robeža (Meitene).
Rekonstruētais kreisās brauktuves ceļa posms Rīga-Jelgava-Lietuvas robeža (Meitene). Foto: Evija Trifanova/LETA

Ieguldot finansējumu no dažādiem avotiem, Vidzemē tuvākajos gados paredzēta pakāpeniska reģionālo autoceļu pārbūve - kopumā vismaz 376 kilometru garumā, pavēstīja Satiksmes ministrija.

Tajā informē, ka piektdien VSIA "Latvijas valsts ceļi" vadība iepazīstināja Vidzemes reģiona pašvaldību vadītājus ar Valsts reģionālo autoceļu būvniecības plānu līdz 2027.gadam.

Starp prioritāri atjaunojamiem valsts reģionālo autoceļu posmiem Vidzemē, kur būvdarbus plānots uzsākt 2022.gadā, piemēram, ir uz autoceļa P27 Smiltene-Gulbene, kur plānots atjaunot ceļa posmu 25 kilometru garumā līdz Gulbenei, uz autoceļa posmā no Madonas līdz Gulbenei un uz autoceļa P24 Smiltene-Valka 27 kilometru garam posmam līdz Valkai.

Sākotnējais valsts reģionālo autoceļu tīkla būvniecības plāns līdz 2027.gadam paredz, ka būvdarbi veicami uz valsts reģionālajiem autoceļiem apmēram 1360 kilometru kopgarumā, tai skaitā paredzot 183 kilometru grants autoceļu posmu asfaltēšanu. Jau nākamā gada budžetā Satiksmes ministrijai piešķirti papildu 57,7 miljoni eiro, kas tiks investēti reģionālo ceļu būvniecībā. Par šiem līdzekļiem plānoti autoceļu pārbūves darbi aptuveni 280 kilometru garumā visā Latvijā, savukārt 2021.-2023.gadā investīcijas no valsts budžeta paredzētas pusei no šajā plānā identificētajiem valsts reģionālajiem autoceļiem. Kopumā papildu nepieciešamais finansējums kvalitatīva valsts reģionālo autoceļu tīkla veidošanai līdz 2027.gadam ir 358 miljoni eiro.

Līdz šim prioritātes un plāni valsts reģionālo autoceļu būvē laikā līdz 2027.gadam prezentēti Kurzemes, Rīgas un Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomēm un drīzumā iecerētas tikšanās ar Zemgales reģiona pašvaldību vadītājiem.

"Sakārtots autoceļu tīkls ir reģionālās attīstības instruments, lai veicinātu uzņēmējdarbības aktivitāti un uzlabotu iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Ar mērķtiecīgi plānotu un īstenotu reģionālo ceļu atjaunošanu nākamajos sešos gados paredzēts ievērojami uzlabot valsts reģionālo ceļu tīkla kvalitāti un savienojamību starp novadu centriem," uzsver satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Valsts reģionālo autoceļu tīkla būvniecības plāns līdz 2027.gadam ir apspriests Satiksmes ministrijas organizētajā publiskajā domnīcā. Pēc reģionālo ceļu attīstības plāna prezentēšanas plānošanas reģionos Satiksmes ministrija par to gatavos informatīvo ziņojumu izskatīšanai Ministru kabinetā.

Līdzīgi ar pašvaldībām iepriekš tika izdiskutēta Valsts galveno autoceļu ilgtermiņa attīstības stratēģija līdz 2040.gadam, kas valdībā ir apstiprināta. Tās īstenošana ir uzsākta ar pirmajiem darbiem, lai Rīgas apvedceļu pārbūvētu par četru joslu ātrgaitas autoceļu.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu