P, 25.09.2023.

VNĪ vadītājs: Austrumu robežas izbūves uzticēšana VNĪ prasītu resursu un procesu pārstrukturēšanu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Evija Trifanova/LETA

Plānotā Latvijas-Baltkrievijas robežas izbūves organizēšanas uzticēšana VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) kapitālsabiedrībai prasītu resursu un procesu pārstrukturēšanu, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Viņš norāda, ka VNĪ kā valsts kapitālsabiedrībai valdības lēmumi ir saistoši.

Tomēr VNĪ iesaiste tik novēlotā ieceres realizācijas posmā kapitālsabiedrībai prasītu gan resursu, gan darbības procesu pārstrukturēšanu apjomīgā projekta īstenošanai, ņemot vērā, ka VNĪ resursi ir piesaistīti šobrīd īstenošanā esošajiem projektiem, tostarp augstas gatavības projektiem, uzsver Griškevičs.

Valdība otrdien skatīs Iekšlietu ministrija (IeM) sagatavoto ārējās sauszemes robežas infrastruktūras izbūves likumprojektu, kas paredz būvniecību organizēšanu uzticēt VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ).

Kā norādījis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), valdība lūgs likumprojektu Saeimai skatīt kā steidzamu, lai šajā jautājumā varētu straujāk virzīties uz priekšu austrumu robežas izbūvē.

Latvijas austrumu robežas infrastruktūra tiks būvēta maksimālajā darbu saskaņošanas ātrumā, izriet no iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) paustā pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem.

Atbilstoši ministrijas priekšlikumam projektēšana un būvniecība būs uzticēta VNĪ, kas nodrošinātu lielāku valsts kontroli pār šo procesu, jo tas nebūs uzticēts tikai privātam sektoram, skaidroja Golubeva.

Jau vēstīts, ka likumprojekts izstrādāts, lai mazinātu administratīvos šķēršļus Latvijas-Baltkrievijas robežas izbūvē, tostarp pastāvīgā žoga būvniecībai. Likums attieksies tikai uz Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu jeb Latvijas robežu ar Baltkrieviju un Krieviju, bet nav piemērojams attiecībā uz ES iekšējo robežu jeb Latvijas robežu ar Lietuvu un Igauniju.

Paredzēts, ka robežas infrastruktūras izbūvei nepieciešamās teritorijas noteikšanu nodrošinās Valsts robežsardze sadarbībā ar Nodrošinājuma valsts aģentūru (NVA), bet zemes kadastrālo uzmērīšanu organizēs NVA.

Koku un krūmu ciršanas tiesības un īpašuma tiesības uz koksni, kas sagatavota robežas infrastruktūras izbūvei nepieciešamajā teritorijā, būs AS "Latvijas valsts meži", paredz likumprojekts.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais