Pašmāju grupa "FunCOOLio" izdod jaunu instrumentālās mūzikas albumu

"FunCOOLio" FOTO: publicitātes

3. novembrī nācis klajā grupas "FunCOOLio" otrais studijas albums ar nosaukumu "FunCOOLio. Vol.2". Albums tika izdots pašu izveidotā izdevniecībā "Funcoolio Records".

Ieraksts ir pieejams Bandcamp, Spotify, iTunes, Deezer un citās straumēšanas platformās. Īstiem analogās skaņas cienītājiem ir iespēja pasūtīt fizisku albuma kopiju vinila platēs vai kasetēs, izmantojot grupas lapu Bandcamp vietnē.

"FunCOOLio" ir grupa no Rīgas, kas izpilda oriģinālkompozīcijas. Radošajā apvienībā darbojas ģitārists Georģijs Panfilovs, bundzinieks Jurijs Osipovičs, basģitārists Deniss Gradaļevs un ērģelnieks Vladimirs Tuzovs. Ar šo sastāvu "FunCOOLio" veiksmīgi uzstājas uz skatuves jau vairāk nekā desmit gadus. Albuma "FunCOOLio. Vol.2" desmit instrumentālo skaņdarbu autori ir Georģijs Panfilovs un Deniss Gradaļevs. 

"FunCOOLio. Vol.2" (Vāka fotogrāfija: Mihails Koroļkovs) FOTO: publicitātes

Albuma tapšanā piedalījušies džeza mūziķi un grupas draugi no Latvijas, Vācijas, Francijas un Lielbritānijas. Ar džeza saksofonistu un komponistu no Francijas Fredu Hormanu sadarbība aizsākusies pēc kopīgas uzstāšanās festivālā "Ģitāristu sesija 2017" Praulienā (Latvija). Freds piedalījies vairākās grupas turnejās, tostarp uzstājies festivālā "Petrojazz 2019" (Sanktpēterburga) un Alekseja Kozlova džeza klubā (Maskava). Freda unikālais alta saksofona tembrs piešķir skaņdarbiem Funky Generation un Dangerous Angel fankī grūvu.

Flautists Iļja Gusarovs (Igaunija/Vācija) kā īpašais viesis piedalījās grupas koncertos Latvijā, Igaunijā, kā arī festivālā "Petrojazz 2017" Sanktpēterburgā.

Pianists Mihails Kaspers (Lielbritānija) ir piedalījies grupas vasaras turnejā pa Igauniju un Latviju. Rhodes piano pavadījums un Mihaila improvizētie iestarpinājumi grupas kompozīcijām piešķir īpašu šarmu.

Saksofonists Deniss Paškevičs ir slavens latviešu džezmenis un ilggadējs grupas "FunCOOLio" draugs. Denisa tenora saksofons ienesis savu artavu divu skaņdarbu skanējumā. Zīmīgi, ka skaņdarbā "Pearl of Riga" izmantotas leģendārās elektriskās ērģeles "Pērle", kas ražotas pagājušā gadsimta 80. gadu sākumā Rīgas mūzikas instrumentu fabrikā (RMIF).

Albuma producenti Georģijs Panfilovs un Deniss Gradaļevs. Skaņu ierakstīja un miksēja Deniss Gradaļevs grupas studijā. Albuma māsterings - Kaspars Putriņš. Vāka noformējums - Dmitrijs Makonnens. 

Noklausies albumu!

Uz augšu
Back