T, 17.08.2022.

Trešdien četriem Irākas pilsoņiem nav liegts šķērsot valsts robežu

TVNET/LETA
Trešdien četriem Irākas pilsoņiem nav liegts šķērsot valsts robežu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Valsts robežsardze trešdien humānu apsvērumu dēļ četriem Irākas pilsoņiem nav liegusi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, informē Valsts robežsardze.

Trešdien Valsts robežsardzes amatpersonas novērsušas 21 cilvēka mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Kopš 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 2074 cilvēki.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizvadītajā diennaktī aizturēti četri cilvēki - divi vīrieši, sieviete un bērns. Humānu apsvērumu dēļ šiem cilvēkiem netika liegta valsts robežas šķērsošana.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana nav liegta 59 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 411 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ārkārtējā situācija ir izsludināta Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī. Valdība iepriekš vasarā bija lēmusi to izsludināt no 11.augusta līdz 10.novembrim, bet vēlāk tika nolemts to pagarināt līdz 10.februārim.

Amatpersonas iepriekš norādījušas, ka Baltkrievijā pie varas esošā Aleksandra Lukašenko režīma centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā iespiest trešo valstu iedzīvotājus vērtējami kā hibrīdkara jeb hibrīdapdraudējuma izpausmes.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu