Ilgi gaidītais ABBA jaunais albums ir klāt

ABBA FOTO: publicitātes

"Universal Music Group" 5. novembrī izdod ilgi gaidīto zviedru kvarteta ABBA jauno studijas albumu "Voyage". "Paldies jums par pacietību," tā saka Agnēta, Bjorns, Bennijs, Annifrīda.

Atgādinām, ka "ABBA Voyage" koncerts notiks 2022. gada 27. maijā ABBA arēnā Karalienes Elizabetes parkā Londonā. 

Viena no visu laiku veiksmīgākajām pasaules popgrupām beidzot izdevusi savu jaunāko studijas albumu, kas ir pirmais albumu teju 40 gadu laikā, kā arī izziņojusi papildu biļešu tirdzniecību uz koncertu "ABBA Voyage".

Pirmā informācija par "Voyage" tika izziņota šī gada septembrī līdzās ar koncertu, kas sniegs revolucionāru - digitālu koncerta skatīšanās pieredzi. Agnēta, Bjorns, Bennijs un Annifrīda uzstāsies kopā ar 10 mūziķu sastāvu, speciāli šim digitālajam koncertam uzceltajā ABBA arēnā, jau 27. maijā Karalienes Elizabetes parkā Londonā.

ABBA FOTO: Baillie Walsh, Abba

Līdz ar albuma izziņošanu ABBA ir pārspējusi Universal Music rekordu, “Voyage” ir ātrāk pasūtītais albums iepriekšpārdošanā vēl pirms tā iznākšanas. Vien Lielbritānijā trīs dienās tika pasūtītas 80 000 albuma kopijas. Savukārt pirmajās trīs dienās tika pārdotas 250 000 koncerta biļetes, kas klausītājiem dos iespēju redzēt ABBA digitālo koncertu, kuru veidos gan grupas lielākie hiti un iemīļotākās dziesmas, gan jaunie skaņdarbi, tostarp "I Still Have Faith in You" un "Don’t Shut Me Down".

Grupa par šī brīža notikumiem saka: "Ir pagājis krietns laiks, kopš mēs kopā esam radījuši mūziku. Patiesībā tie ir gandrīz 40 gadi. Mēs paņēmām pārtraukumu 1982. gada pavasarī un tagad esam nolēmuši, ka ir pienācis laiks atgriezties. Saka, ka ir neprātīgi izdot albumu ar 40 gadu atstarpi, tādēļ ierakstījām "The Visitors" turpinājumu. Ja godīgi, tad galvenais iedvesmas avots jauniem ierakstiem ir mūsu iesaistīšanās šī iespaidīgā koncerta radīšanā. Par šādu koncerts jūsu varat tikai sapņot! Mēs paši varēsim sēdēt skatītāju rindās un vērot, kā mūsu digitālie ES izpilda mūsu dziesmas uz skatuves, kas īpaši šim nolūkam nākamajā pavasarī tiks uzbūvēta Londonā. Tas ir dīvaini un brīnišķīgi!"

"Voyage" būs pirmais albums kopš ABBA 1981. gada 30. novembrī izdeva "The Visitors", kas sasniedza 1. pozīciju Lielbritānijā, Zviedrijā un vēl piecās citās valstīs, kā arī bija viens no pirmajiem ierakstiem, kas tika izdots CD formātā. Tāpat jāatzīmē, ka “Voyage” iznāk teju piecas desmitgades pēc grupas debijas albuma “Ring, Ring”, kas tika izdots 1973. gadā.

Līdzīgi kā iepriekšējos albumos, arī “Voyage” dziesmu autori un producenti ir Bennijs Andešons un Bjērns Ulveuss, kuru aranžējumus un dziesmu tekstus papildina nekļūdīgās un pāri laikiem esošās Agnētas Feltskūgas un Annifridas Lingstades balsis. Lielu daļu no programmēšanas un miksēšanas paveicis Bennijs, un albumā piedalījies arī Stokholmas koncertu orķestris.

Jaunais desmit dziesmu albums grupas dalībnieku galvās dzima četru gadu periodā Stokholmas Riksmixningsverket ierakstu studijā, tajā skaitā dziesmas "I Still Have Faith In You" un "Don’t Shut Me Down", kas bija starp pirmajām albuma ierakstā un būs dzirdamas arī koncertā “ABBA Voyage” līdzās grupas lielajiem hitiem.

Par albuma izdošanu Bennijs Andešons saka: "Mēs zinājām: ja būs koncerts, mums būs vajadzīgas pāris jaunas dziesmas... Kad pēc 39 gadu pauzes ienācām studijā, šķita, ka laiks nemaz nebūtu pagājis... mēs lieliski sapratāmies! Apspriedos ar Frīdu un Agnētu un zinu, ka arī viņas ir ļoti laimīgas, ka mēs esam to izdarījuši – ierakstījuši šo albumu."

Annifrida Lingstade turpina: "Pirmās sesijas 2018. gadā bija tik jautras! Kad Bennijs piezvanīja un jautāja, vai apsveru iespēju dziedāt vēl kādas dziesmas, es ar prieku piekritu! Un kādas bija šīs dziesmas!! Visu manu cieņu un mīlestību šiem ārkārtīgi talantīgajiem, patiesi ģeniālajiem dziesmu autoriem! Man bija liels prieks atkal strādāt ar grupu. Es esmu ļoti gandarīta par mūsu paveikto, un ceru, ka mūsu fani jūtas tāpat."

Agnēta Feltskūga piebilst: "Kad atkal sanācām kopā studijā, man nebija ne jausmas, ko gaidīt… Bet Bennija ierakstu studija ir tik draudzīga un droša vide, un, pašai nemanot, es patiešām izbaudīju sev apkārt notiekošo! Nespēju noticēt, ka beidzot ir pienācis brīdis dalīties tajā ar pasauli!”

Bjērns Ulveuss noslēdz: "Tagad mums ir desmit dziesmas – vesels albums, ko sauc par “Voyage”, jo tas ir bijis ceļojums uz neapzinātu teritoriju... Tam bija jābūt ar Frīdas un Agnētas vokālu kombināciju, lai taptu šī unikālā skaņa - kad viņas sāka dziedāt, tā bija ABBA."

Noklausies jauno albumu!

Koncerta “ABBA Voyage” režisors ir Beilijs Velšs, producenti Svāna Gizla un Ludvigs Andersons.

ABBAs muzejs Stokholmā. 

Uz augšu
Back