Daļa Satversmes tiesā iesniegto pieteikumu par ierobežojumu izvērtēšanu ir juridiski nepareizi noformēti

Latvijas Republikas Satversmes Tiesa. FOTO: Latvijas Republikas Satversmes Tiesa

Satversmes tiesa (ST) līdz šim ir saņēmusi 74 pieteikumus par Covid-19 ierobežojumu izvērtēšanu, piektdien konferencē "Cilvēktiesības: ierobežojumu samērīgums globālās pandēmijas apstākļos" žurnālistus informēja ST Juridiskā departamenta vadītājs Kristaps Tamužs.

Tamužs uzsvēra, ka četri no šiem pieteikumiem ir iesniegti kolektīvi. Viens no tiem ir Saeimas deputāta Alda Gobzema (LuK) un vairāk nekā 200 viņa domubiedru iesniegums.

Ļoti lielā daļā no saņemtajiem pieteikumiem ir pieņemts lēmums par atteikšanos ierosināt lietu. Daļa no lietām nav piekritīgas ST, bet otra daļa pieteikumu ir juridiski neprecīzi noformēti, viņš stāstīja.

Šobrīd ST sagatavošanas stadijā esot piecas lietas, kas saistītas ar Covid-19 ierobežojumiem.

Viena lieta esot saistīta ar aizliegumu ieceļot Latvijā bez ārvalstīs veikta Covid-19 testa. Trīs lietas esot saistītas ar ierobežojumiem atsevišķos tirdzniecības centros, bet viena saistīta ar attālinātām mācībām pēc iepriekšējās ārkārtējās situācijas beigām.

ST pārstāvis uzsvēra, ka, neskatoties uz Covid-19 pandēmiju, ST ir spējusi tai pielāgoties. "Covid-19 pandēmijas laikā ST ir kļuvusi tuvāka sabiedrībai, jo lietu izskatīšana tiek raidīta ST videostraumēšanas vietnē "Youtube"," norādīja Tamužs.

Uz augšu
Back