T, 17.08.2022.

Spānijas policija Maljorkā aizturējusi aviopasažierus, kas neplānotas nolaišanās laikā mēģinājuši aizbēgt

LETA/DPA
Spānijas policija Maljorkā aizturējusi aviopasažierus, kas neplānotas nolaišanās laikā mēģinājuši aizbēgt
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Spānijas policijai izdevies aizturēt daļu no Marokas lidmašīnas pasažieriem, kas piektdienas vakarā, kad lidmašīnai neplānoti nācās nolaisties Maljorkas lidostā saistībā ar ziņām par kāda pasažiera veselības problēmām, centušies aizbēgt.

Aviokompānijas "Air Arabia Maroc" lidmašīna ceļā no Kasablankas uz Stambulu bija spiesta veikt neparedzētu nolaišanos Maljorkā, jo apkalpei tika ziņots, ka vienam no pasažieriem radušās nopietnas veselības problēmas, taču vēlāk pārbaudē slimnīcā noskaidrojās, ka patiesībā viņam nekas nekaiš. Pa viltus slimnieka evakuācijas laiku lidmašīnu pameta aptuveni 20 pasažieri, bija aizbēdzis arī viņa pavadonis.

Varasiestādēm nācās atzīt, ka šo situāciju acīmredzot speciāli iestudējusi grupa pasažieru, cerot nelegāli iekļūt Spānijā.

Lai notvertu bēgošos ārvalstniekus, lidostu piektdien ap pusnakti nācās slēgt uz vairāk nekā trim stundām. Šai laikā tika atlikta 20 lidmašīnu izlidošana, bet 27 lidmašīnas novirzītas uz citām lidostām - Barselonu, Valensiju vai Ivisu.

Pēc policijas ziņām, notverti vienpadsmit no 23 pasažieriem. Viņi nogādāti ārvalstnieku reģistrācijas centrā, un turpmāk viņus gaida tādas pašas procedūras kā migrantus, kas no Āfrikas ziemeļu piekrastes nedrošās laivās pāri Vidusjūrai cenšas sasniegt Spāniju, - tiks izskatīts jautājums par viņu nosūtīšanu atpakaļ uz izcelsmes valstīm, ja vien viņi nepieprasīs un nesaņems patvērumu.

Pasažieris, kas simulēja slimību, tiks saukts pie kriminālatbildības par nelegālās migrācijas veicināšanu, norādījusi policija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu