Parasti elektroinstalācijas vadi un kabeļi ir paslēpti sienās, neļaujot iemītniekiem redzēt to reālo stāvokli, tomēr elektroinstalācija ir regulāri jāpārbauda un jāuztur tehniski drošā stāvoklī. To, ka šīs pārbaudes ir jāveic, nosaka arī ugunsdrošības noteikumi - atbilstoši tiem katram nekustamā īpašuma īpašniekam vismaz reizi 10 gados jāpārbauda gan elektroinstalācija, gan arī zemējuma un zibensaizsardzības ierīces. Ja noteiktais termiņš ir nokavēts, tad iekšējā elektrotīkla pārbaude jāveic nekavējoties.
Par drošu elektroinstalāciju svarīgi parūpēties arī kopīpašumu kāpņu telpā, kas ir ēkas apsaimniekotāja pienākums. "Sadales tīkla" pārstāvji skaidro, ka daudzviet daudzdzīvokļu ēku kāpņu telpās esošajās elektrības sadalnēs ir vadu jūklis - elektrības un telekomunikāciju vadi mēdz brīvi karāties vai veidot vadu mudžekli, kas krāj putekļus. Šāda situācija apdraud gan ēkas iedzīvotājus, gan pašu ēku, jo negaidīts īssavienojums var radīt neatgriezeniskus bojājumus elektroiekārtās vai pat ugunsgrēku.
Signāli, kas var liecināt par bojātu un nedrošu elektroinstalāciju
Bieži nekvalitatīvs elektrotīkls ir iemesls, kādēļ īpašumā pēkšņi "pazūd" elektrība - ja tīklā ir kāds bojājums, nostrādās elektrības drošības slēdži jeb tā dēvētie "korķi" un mājoklim tiks pārtraukta elektrības padeve. Ja tas notiek regulāri un pat pie neliela elektrības patēriņa, tas var liecināt par nedrošu elektroinstalāciju, un ir vērts par šo problēmu konsultēties ar sertificētu elektriķi.
Vēl viens signāls, kas var norādīt uz bojātu elektroinstalāciju, ir neizskaidrojams elektroenerģijas patēriņa pieaugums. Parasti šādās situācijās klienti nav mainījuši savus elektrības lietošanas paradumus, tomēr rēķins rāda, ka patēriņš ir audzis - tas var būt skaidrojams ar strāvas noplūdi, kas rodas bojāta vai nepareizi ierīkota iekšējā elektrotīkla dēļ.