P, 15.08.2022.

BKUS digitālās veselības sistēma varētu kalpot par paraugu citām medicīnas jomām, uzsver Levits

TVNET/LETA
BKUS digitālās veselības sistēma varētu kalpot par paraugu citām medicīnas jomām, uzsver Levits
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Valsts prezidents Egils Levits
Valsts prezidents Egils Levits Foto: Spencer Platt / POOL / AFP

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) digitālās veselības sistēma varētu kalpot par paraugu arī citām medicīnas jomām, uzvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane, trešdien valsts pirmā persona attālināti tikās ar BKUS vadību - direktoru Valtu Ābolu, Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju departamenta vadītāju Ilutu Riekstiņu un projekta vadītāju Elīnu Dimiņu, lai tuvāk iepazītos ar bērnu biomedicīnas ekosistēmas attīstības projektu.

Slimnīcas digitālās transformācijas projekta pamatmērķis ir uzlabot bērnu veselību,

attīstot veselības aprūpes pakalpojumus, padziļinot pētniecības un zinātnes iesaisti, paplašinot izglītības iespējas un veicinot inovācijas.

Pēc Valsts prezidenta kancelejas pārstāves paustā, projekts sniedz iespēju attīstīt personalizētu pacientu aprūpi gan ar integrētu pacientu datu plūsmu, gan ar precīzu medicīnas metožu izmantošanu. Projektam ir nacionāls tvērums, jo tas attieksies uz visas Latvijas pediatrijas sistēmas attīstību.

Sarunā tika atzīmēts, ka gan individuālā, gan nacionālā līmenī starptautiskajai sadarbībai ir izšķirīga loma -

bērna vēzis ir pielīdzināms retai slimībai, kur ātrai un veiksmīgai diagnozei ir nepieciešama datu salīdzināšana ar ārzemju slimnīcu rīcībā esošajiem datiem.

Šajā kontekstā svarīga ir datu atvērtība un pieejamība, iekļaujoties arī datu mākonī Eiropas līmenī. Šo procesu palīdz nodrošināt sadarbība ar starptautisko kompāniju ekspertiem.

Projekta startam noteicoša ir bijusi tikšanās starp Valsts prezidentu un "Microsoft" prezidentu Bredu Smitu pagājušā gada decembrī. Patlaban sadarbība attīstās gan ar starptautiskajām, gan vietējām kompānijām, arī sadarbība ar jaunuzņēmumiem ir sākusi nest augļus. BKUS plaši sadarbojas ar Latvijas augstskolām un pētniecības institūtiem un par stratēģisku uztver sadarbību, piemēram, ar Rīgas Stradiņa universitāti un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu