Kučinskis: Latvija gatavojas dažādiem notikumu attīstības scenārijiem uz Austrumu robežas

Māris Kučinskis FOTO: Paula Čurkste/LETA

Latvijai ir jābūt gatavai un valsts gatavojas dažādiem notikumu attīstības scenārijiem uz Austrumu robežas, tajā skaitā atturēt no iekļūšanas valstī tādu migrantu skaitu, kāds patlaban ir pie Polijas-Baltkrievijas robežas, raidījumā "Šodienas jautājums" norādīja Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS).

Kučinskis pauda, ka Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vadītā koordinācijas grupa, kurā iesaistīti atbildīgie dienesti un Aizsardzības ministrija, gatavojas arī tādam variantam, lai situācijas saasināšanās gadījumā Latvijas armija būtu gatavībā sliktiem scenārijiem.

Tāpat politiķis atzīmēja, ka, analizējot Polijas gadījumu, tai bija tikai viena nakts sagatavoties,

jo bija skaidrs, ka cilvēki nāks, tāpēc arī Latvijas atbildīgie dienesti izvērtē šādas varbūtības. "Latvijai ir jāizskata visi scenāriji, ieskaitot pašu sliktāko - eskalāciju," viņš uzsver.

Vienlaikus viņš norāda, ka Latvijā no ielaistajiem migrantiem 18 ir labprātīgi parakstījuši dokumentus par atgriešanos savā mītnes valstī un viņi turp arī nosūtīti.

Jau ziņots, ka šajās dienās simtiem migrantu mēģina no Baltkrievijas vardarbīgi ielauzties Polijas teritorijā. Otrdienas vakarā Polijas ziņu aģentūra PAP paziņoja, ka divām lielām migrantu grupām tomēr ir izdevies ielauzties Polijā no Baltkrievijas. Visi Polijas teritorijā iekļuvušie nelegālie imigranti aizturēti, trešdienas rītā pavēstīja Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks.

Uz augšu
Back