Hamiltons saņem piecu starta vietu sodu Sanpaulu "Grand Prix"

Lūiss Hamiltons FOTO: Yegor Aleyev/TASS

"Mercedes" pilotam Lūisam Hamiltonam piemērots piecu starta vietu sods svētdien gaidāmajā Pirmās formulas (F-1) sezonas 19.posmā - Sanpaulu "Grand Prix".

Kopvērtējuma vicelīderis Hamiltons Brazīlijā izmantos jaunu dzinēju. Piloti sezonas laikā var mainīt trīs dzinējus vai tā komponentes, bet par katru nākamo reizi tiek piemērot starta vietu sods.

Piektdien piloti aizvadīja pirmo treniņbraucienu, kurā ātrākais bija Hamiltons, bet vēlāk būs sprinta kvalifikācija. Sestdien būs otrais treniņš un sprints, kurā tiks noteiktas starta pozīcijas svētdienas sacīkstēm.

Starta vietu sods attieksies uz svētdien gaidāmajām pamatsacensībām.

Sprintā piloti veic 100 kilometrus garu distanci jeb apmēram trešdaļu no ierastās sacīkšu distances. Pirmajās trīs pozīcijās finišējušie piloti saņem attiecīgi trīs, divus un vienu punktu pasaules čempionāta kopvērtējumā.

Pēc 18 no 22 posmiem kopvērtējuma pirmajā vietā ar 312,5 punktiem ir Makss Verstapens, kurš par 19 punktiem apsteidz Hamiltonu. Stabilā trešā vietā ar 185 punktiem ir Valteri Botass, ceturtais ar 165 punktiem ir Serhio Peress.

Konstruktoru kausā pirmā ar 478,5 punktiem ir "Mercedes" komanda, bet par nieka punktu mazāk iekrājuši "Red Bull" piloti.

2020.gadā jau septīto F-1 titulu karjerā un ceturto pēc kārtas ieguva brits Lūiss Hamiltons no "Mercedes". Iepriekš septiņreiz uzvarēt izdevies vienīgi leģendārajam vācu braucējam Mihaelam Šūmaheram. Tāpat "Mercedes" komanda izcīnīja septīto Konstruktora kausu pēc kārtas.

Šosezon sākotnēji bija plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (23), bet augusta nogalē noskaidrojās, ka Japānā tomēr nenotiks plānotais posms. Šī iemesla dēļ šosezon tiks aizvadīti 22 F-1 posmi.

Uz augšu
Back