Lukašenko uzdevis organizēt humānās palīdzības piegādi un izdalīšanu migrantiem

Aleksandrs Lukašenko FOTO: Press Service of the President of the Republic of Belarus/Handout via REUTERS/File Photo

Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko sestdien uzdevis organizēt humānās palīdzības piegādi un izdalīšanu migrantiem, kas iestrēguši uz valsts robežas.

Sestdienas rītā Lukašenko devis rīkojumu karavīriem organizēt telšu uzstādīšanu, kur tiks savākta visa ienākošā palīdzība. Teltīs tiks baroti bērni un vienmērīgi sadalīta palīdzība pārējiem migrantiem.

"Atbildīgie jau ir sākuši uzdevuma izpildi," vēsta ar līdera preses dienestu saistītais lietotnes "Telegram" kanāls "Pul Pervogo".

"Pul Pervogo" raksta, ka Lukašenko jau ceturtdien valdības sēdē piedāvājis migrantu bērnus pārvest uz sanatorijām un uzdevis sagatavot tam visu nepieciešamo. Taču migranti lūguši bērnus nesavākt, bet palīdzēt viņiem tieši uz robežas, apgalvo "Pul Pervogo".

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Eiropas Savienība apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Uz augšu
Back