Jelgavas novada domē pret Covid-19 nav vakcinējušies trīs deputāti

Jelgava. FOTO: Zane Bitere/LETA

Jelgavas novada domē pret Covid-19 nav vakcinējušies trīs deputāti, tostarp domes priekšsēdētāja Ziedoņa Caunes (LZS) vietnieks Andris Ozoliņš (LZP), informēja domē.

Pašvaldības pārstāve Enija Kreicberga-Kapša skaidroja, ka pašlaik no 19 deputātiem trīs deputāti nav uzrādījuši Covid-19 sertifikātu.

"To, vai tiks apturētas viņu pilnvaras, varēs pateikt tikai 15.novembrī, jo līdz pat tai dienai informācija, kas sniegta par sertifikāta trūkumu, vēl var būt pārsteidzīga," uzsvēra Kreicberga-Kapša.

Vienlaikus viņa atklāja, ka publiski par savu attieksmi "vakcinēšanās brīvprātīga procesa ierobežošanai" ir paudis priekšsēdētāja vietnieks Ozoliņš, "paužot gatavību uzņemties atbildību savā nostājā".

Jautājumu saistībā ar deputātu iespējamo atstādināšanu domes priekšsēdētājs izskatīs pirmdien, 15.novembrī.

Ar Ozoliņu pašlaik nav izdevies sazināties.

Jau ziņots, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu "Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam", kas nosaka, ka no 15.novembra tiek apturētas pret Covid-19 nevakcinēto vai to nepārslimojošo pašvaldības domes deputātu pilnvaras.

Likumā noteikts, ka pašvaldības domes deputāta pilnvaras īstenot ir tiesīgs tikai tāds deputāts, kurš līdz 2021.gada 15.novembrim ir ieguvis un uzrādījis pašvaldības vēlēšanu komisijai Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, kā arī deputāts, kurš saņēmis klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku un uzrādījis sertifikātu par negatīvu veiktā testa rezultātu.

Uz deputāta pilnvaru apturēšanas laiku viņa vietā Pašvaldības domes vēlēšanu likumā noteiktajā kārtībā stāsies nākamais kandidāts, kurš ieguvis sertifikātu. Ja aizvietotais deputāts iegūs Covid-19 sertifikātu, viņš varēs atsākt pildīt deputāta pienākumus.

Likuma autori skaidro, ka šīs prasības tiek noteiktas, lai nodrošinātu sabiedrības veselības un drošības interesēm atbilstošu rīcību Covid-19 infekcijas izplatības apstākļos, sekmētu uzticēšanos valstī īstenotajai Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības politikai, solidarizētos ar pārējām valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā kapitālsabiedrību amatpersonām un darbiniekiem, nodrošinot taisnīgu attieksmi Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanas pasākumu īstenošanā, kā arī vairotu uzticēšanos valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā Saeimas darbībai.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Arturs Toms Plešs (AP) 5.novembrī informēja, ka saskaņā ar pašvaldību sniegto informāciju 92% no deputātiem būs vakcinēti, uzsākuši vakcinācijas kursu vai ir pārslimojuši Covid-19 vīrusu. Novembra sākumā nevakcinēti deputāti bija 20 pašvaldībās, tādējādi šīs 20 pašvaldības arī pēc 15.novembra būs ar domes deputātiem, kuri nespēs uzrādīt sertifikātu.

Saskaņā ar ministra sniegto informāciju pa kādam deputātam bez Covid-19 sertifikāta ir Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī, Dienvidkurzemes, Ventspils, Jelgavas, Mārupes, Ķekavas, Ropažu, Siguldas, Limbažu, Cēsu, Valkas, Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Varakļānu, Rēzeknes un Līvānu novadā.

Uz augšu
Back