Sv, 14.08.2022.

"airBaltic" pārtrauc darbu deviņi darbinieki bez Covid-19 sertifikāta

TVNET/LETA
"airBaltic" pārtrauc darbu deviņi darbinieki bez Covid-19 sertifikāta
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" ar pirmdien no darba bez darba samaksas saglabšāanas īslaicīgi atstādinājusi deviņus darbiniekus, kuri nav spējuši uzrādīt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, TVNET informēja "airBaltic" pārstāvji.

Uzņēmumā uzsver, ka visiem aktīvajiem darbiniekiem, ieskaitot lidmašīnu apkalpes locekļiem, ir iegūti Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācija sertifikāti. Vairākums darbinieku vakcinējušies, tikmēr daži atlabuši no Covid-19 pēdējos sešos mēnešos.

Saskaņā ar Latvijas tiesību aktiem, ar 15.novembri no darba atstādināti deviņi darbinieki, kuri nav spējuši uzrādīt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Daži darbinieki, kuri medicīnisku apstākļu dēļ nav spējuši saņemt vakcīnu, strādā uzņēmumā attālināti.

"airBaltic" patlaban nodarbina 1490 cilvēkus, tostarp 228 pilotus un 393 apkalpes locekļus.

Kā ziņots, "airBaltic" koncerna apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 49,963 miljoni eiro, kas ir par 41,6% mazāk nekā pērn šajā periodā, savukārt koncerna zaudējumi samazinājās trīs reizes - līdz 61,515 miljoniem eiro.

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību "airBaltic" kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 3,86%.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu