Stoltenbergs: NATO uzmanīgi vēro Krievijas karaspēka koncentrēšanos Ukrainas pierobežā

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs FOTO: REUTERS/Leah Millis

NATO uzmanīgi vēro Krievijas karaspēka koncentrēšanos pie Ukrainas robežas, pirmdien paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

"Pēdējo nedēļu laikā mēs esam novērojuši lielu un neparastu Krievijas spēku koncentrēšanos netālu no Ukrainas robežām," kopīgā preses konferencē ar Ukrainas ārlietu ministram Dmitro Kulebu, paziņoja Stoltenbergs.

Jebkāda turpmāka Krievijas provokācija vai agresīva rīcība radītu nopietnas bažas, norādīja NATO ģenerālsekretārs, piebilstot, ka alianse ļoti uzmanīgi seko līdzi situācijai.

Kuleba uzsvēra, ka pašreiz svarīga ir cieša sadarbība, lai atturētu Krieviju. Lai kāda būtu atturēšanas cena, jauna konflikta cena būs augstāka, brīdināja ministrs.

Krievija martā sapulcēja 100 000 karavīru uz mācībām pie Ukrainas robežām, un daļa šo karavīru pēc tam palika pierobežas apgabalos.

Kijeva šomēnes paziņoja, ka Ukrainas pierobežā palikušas vairākas Krievijas armijas vienības, un kopējais Krievijas karavīru skaits tur tagad sasniedz 90 000.

Maskava noraidījusi apsūdzības par karavīru koncentrēšanu pēdējās nedēļās, paziņojot, ka savā teritorijā var pārvietot karavīrus, kā pati vēlas.

Uz augšu
Back