Guaņju Džou kļūs par pirmo F-1 pilotu no Ķīnas

Alfa Romeo Formula 1 komandas pilots Guaņju Džou FOTO: Alfa Romeo

Par pirmo Ķīnas pilotu Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionātā nākamsezon kļūs Guaņju Džou, kurš pārstāvēs "Alfa Romeo" vienību.

Otrdien "Alfa Romeo" apstiprināja, ka līgums ar 22 gadus veco ķīnieti ir parakstīts un tieši viņš kopā ar citu jaunpienācēju Valteri Botasu nākamsezon pārstāvēs komandu.

Botass šosezon pārstāv "Mercedes" vienību un ar 203 punktiem ir F-1 kopvērtējuma trešājā pozīcijā.

Līdz ar Ķīnas sportista pievienošanos komandai, "Alfa Romeo" nakamsezon vairs nepārstāvēs Itālijas pilots Antonio Džovinaci. Tāpat karjeru noslēdz Kimi Raikonens.

"Sapnis par tikšanu pēc iespējas augstākās virsotnēs sporta veidā, kuru tik ļoti mīlu, ir piepildījies," komanda citē ķīniešu pilotu. "Tagad sapnis ir kļuvis par realitāti. Esmu sagatavojies šim milzīgajam izaicinājumam."

Pirms desmit gadiem cits ķīniešu pilots Cjinhua Ma piedalījās Itālijas "Grand Prix" brīvo treniņbraucienu sesijā, tomēr sacīkstēs viņš nestartēja.

Džou šosezon startē F-2 seriālā "Uni-Vertuosi" komandas sastāvā, kur ar 142 punktiem pēc sešiem posmiem ieņem otro pozīciju. No līdera austrālieša Oskara Piastrī ("Prema Racing") ķīnietis atpaliek 36 punktus.

Pagājušajā sezonā Džou F-2 kopvērtējumā izcīnīja sesto vietu, bet šosezon viņš kļuva par F-3 Āzijas čempionāta uzvarētāju.

Uz augšu
Back