Stupelis arī nākamajā sezonā startēs kopā ar Gordejevu

Sacensības motocikliem ar blakusvāģiem Cēsu mototrasē. Ilustratīvs attēls FOTO: Ingars Tenis, TVNET

Latvijas kantētājs Kaspars Stupelis kopā ar igauņu braucēju Gertu Gordejevu startēs kopā arī 2022.gadā, pirmdien paziņoja sportistu komanda.

2021.gadā Stupelis ar Gordejevu pasaules motokrosa čempionāta pēdējā posmā izcīnīja 11.vietu, bet pirms tam divos posmos ierindojās desmitajā vietā.

Stupelis un Gordejevs aizvadītajā sezonā traumu dēļ bija spiesti izlaist vairākas sacensības, arī augustā Čehijā notikušo pasaules meistarsacīkšu pirmo posmu.

Savukārt 2020.gadā Stupelis bija iecerējis apvienot spēkus ar titulēto nīderlandieti Danielu Vilemsenu, taču Covid-19 pandēmijas dēļ sezona tika atcelta pilnībā. Covid-19 straujā izplatība radīja sarežģījumus Latvijas un Nīderlandes motosportistiem apvienot spēkus citām sacensībām un sadarbība netika turpināta.

39 gadus vecais Stupelis ir četrkārtējs pasaules čempions. Pirmos divus titulus viņš izcīnīja 2003. un 2004.gadā kopā ar Vilemsenu, bet pārējos divus - 2015. un 2019.gadā ar Etjēnu Baksu. Tāpat viņš piecas reizes kļuvis par vicečempionu, divreiz to paveicot ar leģendāro latvieti Kristeru Serģi, bet trīs reizes ar Baksu.

Pēdējos divus gadus sezonas kalendārā nebija Latvijas posma, tiesa, 2020.gada meistarsacīkstes tika atceltas pavisam. Kopš 2015.gada Latvijā posmu uzņēma "Pīlādžu" mototrase Stelpes pagastā. Šajā pašā gadā Latvijā notika etaps arī Ķegumā.

Latvijā pasaules čempionāta posmi tika rīkoti kopš 1996.gada, un iepriekš tos ilgstoši uzņēma trases Ķegumā un Cēsīs.

Uz augšu
Back