Svaigi spiestas sulas: piecas receptes veselībai un imunitātei

FOTO: shutterstock.com

Rudens sezonā mums plašā klāstā pieejami visdažādākie augļi un dārzeņi, kas bagāti ar vitamīniem un minerālvielām. Iekļaujot uzturā sezonas produktus, vērts atcerēties arī par svaigi spiestām sulām – tās būs ne vien gards papildinājums ēdienkartei, bet arī palīdzēs stiprināt veselību, mazināt nogurumu un ievērojami uzlabot pašsajūtu.

Farmaceite Līga Cīrule iesaka piecas veselīgas sulu kokteiļu receptes, kas rudens drēgnajā laikā ļaus uzņemt vērtīgās uzturvielas un palīdzēs aktivizēt imunitāti.

“Ikdienā mūsu organisms saskaras ar virkni nelabvēlīgu faktoru, tai skaitā gaisa piesārņojumu, lielu fizisku vai garīgu slodzi, kā arī pastiprinātu stresu. Tas viss palielina organisma nepieciešamību pēc daudzveidīga un sabalansēta uztura, kas ir pamatā labai pašsajūtai un veselībai. Viens no produktiem, kas ļaus bagātināt ēdienkarti ar vajadzīgajām uzturvielām, ir svaigi spiestas sulas. Tās satur antioksidantus – C un E vitamīnus, karotinoīdus, piemēram, beta karotīnu, luteīnu, un citas vērtīgas vielas. Antioksidantu galvenais uzdevums ir pasargāt šūnu membrānas – brīdī, kad organisms apēsto pārvērš enerģijā, rodas brīvie skābekļa radikāļi, kas tām kaitē, tādējādi veicinot sirds, asinsvadu un onkoloģisko slimību attīstību. Antioksidanti iesaistās šajos ķīmiskajos procesos un aizsargā šūnas,” skaidro Apotheka farmaceite Līga Cīrule.

Svaigi spiestas sulas ir arī lielisks šķiedrvielu avots, kas uzlabo gremošanas sistēmas darbību, turklāt sulu kokteiļiem iespējams pievienot visdažādākos augļus un dārzeņus, tādā veidā apgādājot organismu ar daudzveidīgām uzturvielām, kam piemīt atšķirīgas vērtīgās īpašības. Tiesa, jāņem vērā, ka, lietojot uzturā sulas, pats galvenais ir ievērot mērenību. Dienā nav ieteicams izdzert vairāk par vienu divām glāzēm sulas, turklāt jāpievērš uzmanība arī kopējam cukura patēriņam ēdienkartē.

Pieci svaigi spiestu sulu dzērieni imunitātes aktivizēšanai

Uz augšu
Back