Pk, 19.08.2022.

Indija atcels lauksaimniecības reformas, kas izraisījušas plašus zemnieku protestus

TVNET/LETA
Indija atcels lauksaimniecības reformas, kas izraisījušas plašus zemnieku protestus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Lauksaimnieks protestē pēc tam, kad Indijas premjerministrs paziņoja par trīs lauksaimniecības reformas likumu atcelšanu, kas novembrī Singhu pilsētā izraisīja gandrīz gadu ilgus milzīgus lauksaimnieku protestus visā valstī.
Lauksaimnieks protestē pēc tam, kad Indijas premjerministrs paziņoja par trīs lauksaimniecības reformas likumu atcelšanu, kas novembrī Singhu pilsētā izraisīja gandrīz gadu ilgus milzīgus lauksaimnieku protestus visā valstī. Foto: SCANPIX

Indijā tiks atceltas lauksaimniecības reformas, kas izraisījušas plašus un ilgstošus zemnieku protestus, piektdien paziņojis Indijas premjerministrs Narendra Modi.

Zemnieki, kuri bažījas, ka šīs reformas padarīs viņus atkarīgus no lielajām korporācijām, protestē kopš pagājušā gada novembra.

Par reformu atcelšanu paziņots pirms vēlēšanām Pendžābas un Utarpradēšas štatos, kuros mīt Indijas lielākās lauksaimniecības kopienas.

Indijas premjerministra Narendras Modi vadītajai nacionālistu valdībai zemnieku nemieri kļuva par lielāko izaicinājumu kopš nākšanas pie varas 2014.gadā.

Indijā, kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 1,3 miljardus, gandrīz 70% strādājošo pelna savu iztiku ar lauksaimniecību.

Likumi, kurus valdība uzskatīja par nepieciešamiem lauksaimniecības sektora modernizēšanai, paredzēja atvieglot noteikumus labības uzglabāšanai un tirdzniecībai, un zemnieki bažījās, ka labumu no tā gūs tikai lielās korporācijas.

Negaidītā uzrunā tautai, Modi piektdien paziņoja, ka likumu mērķis bija padarīt stiprākus mazos zemniekus.

"Tikai daļa no viņiem iebilda pret likumiem, bet mēs turpinājām mēģināt viņus izglītot, informēt," sacīja Modi.

Taču viņš atzina, ka valdībai nav izdevies pārliecināt šo zemnieku daļu par likumu priekšrocībām, tāpēc parlaments ziemas sesijā likumus anulēs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu