FOTO: Publicitātes foto

Pastāv daudzas debates par videospēlēm un to, kā tās ietekmē smadzeņu darbību. Viena no šādām debatēm ietver videospēles un dopamīnu, kas rada priekšstatu, ka videospēles izraisa atkarību. Tomēr šis raksts atmasko iepriekš minēto un parāda videospēļu spēlēšanas priekšrocības.

Spēles izglītībā

Mūsdienās izglītība turpina mainīties katru dienu. Tēmas, ko skolēni apgūst, to interpretācija, kā arī lasītās grāmatas nemitīgi mainās. Tomēr nemainīgs paliek fakts, ka mācības ir jāturpina. Taču, ņemot vērā notikumu attīstību, skolotājiem kļūst grūti nodrošināt, ka mācības var turpināties bez pārtraukumiem un traucēkļiem. Tātad, lai mācības turpinātos, skolotājiem ir jādomā ārpus rāmjiem un jāpieņem arī citas idejas. Tas varētu nozīmēt jaunas mācību metodes, kā arī rīkus, kas var palīdzēt uzlabot mācīšanās procesu. Viens no veidiem, kā tas var notikt, ir radošu videospēļu izmantošana. Tie var palīdzēt studentiem domāt ārpus rāmjiem, vienlaikus aptverot jaunas idejas un perspektīvas.

Piemēram, skolotājs var izmantot videospēles ar LGBTQ varoņiem, lai palīdzētu mācīt par viendzimuma savienībām. Mūsdienās ir videospēles, kurās tiek izmantoti LGBT varoņi. Spēlējot spēles ar šiem varoņiem, skolēniem varētu vieglāk pieņemt faktu, ka pastāv vairāki dzimumi. Tas var palīdzēt vienkāršot un racionalizēt skolotāju darbu.

Videospēles ir labs veids, kā uzlādēties

Mūsu prāti strādā dienu un nakti. Taisnība, ka tam ir arī jāatpūšas, taču, kā to ir sapratusi cilvēce, viņi var nospiest savu prātu līdz galējām robežām. Ikreiz, kad darām kaut ko izaicinošu, mūsu ķermenis jūtas enerģiskāks. Zinātniskie pētījumi atbalsta iepriekš minēto jēdzienu. Atrodoties mājās un neko nedarot, videospēles var būt vārti, lai izaicinātu savas smadzenes. Mūsdienu videospēļu radošums palīdz arī izveidot perfektus izaicinājumus, ko skolēni var izmantot, lai patērētu savu enerģiju brīžos, kad smadzenes it kā šķietami netiek noslogotas.

Iesaistīšanās aktivitātēs, kas ir stimulējošas vai saistošas, izraisa dopamīna līmeņa paaugstināšanos smadzenēs. Lielākajai daļai cilvēku tas nozīmē, ka motivācijas līmenis ir augsts un ka viņi var sagatavoties lielākam darbam.

Spēles var iemācīt jums līdera prasmes

Spēles ir labs veids, kā attīstīt prasmes, kuras varat pielietot reālajā dzīvē. Videospēļu spēlēšana piedāvā bezmaksas līderības apmācību, palīdzot spēlētājiem iegūt zināšanas tādās prasmēs kā personāla atlase, problēmu risināšana vai saskarsme ar savām problēmām, stratēģiju izstrāde, savu stipro pušu izmantošana utt. Katrai no šīm prasmēm ir izšķiroša nozīme cilvēkam, kurš vēlas kļūt par līderi. Izmantojot radošās videospēļu idejas, var iegūt dažas prasmes, kas var būt noderīgi reālajā pasaulē.

Videospēles palīdz īstenot scenārijus, kuros tām ir jāpārvar izaicinājumi. Tas nozīmē, ka kā spēlētājam ir jāizstrādā stratēģija un tā jāizpilda, cerot sasniegt kādus mērķus. Tāpat kā līderiem ir jābūt mērķiem, spēlētājam ir jāzina savs galamērķis. Stratēģijai ir jāatbilst mērķim vai galamērķim. Tātad, pat bez viņu zināšanām, cilvēki, kas spēlē videospēles, iegūst vadības prasmes.

Pilnveidojiet savas smadženu darbības spējas, izmantojot videospēles

Motivācija un iedvesma ir termini, par kuriem cilvēki runā, tos pienācīgi nesaprotot. Cilvēki bieži uzskata, ka viņiem ir jāgūst iedvesma vai motivācija no ārpuses. Tomēr ir veids, kā videospēles var palīdzēt jūsu smadzenēm attīstīt enerģijas līmeni, ko varat novirzīt jebkurai darbībai, kuru vēlaties. Katru reizi, kad spēlējat spēli un pabeidzat uzdevumu, jūsu dopamīna līmenis palielinās. Jūs saņemat atlīdzības sajūtu un kaut kā jūtat, ka vēlaties turpināt spēlēt spēli ilgāk. Taču šādos brīžos šī enerģija ir jāizmanto aktivitātēm. Neļaujiet sev turpināt spēlēt nākamajā līmenī, pirms neesat izdarījis kaut ko no sava darba plāna. Apturiet spēli un sagatavojiet savas smadzenes darīt kaut ko citu.

Piemēri spēlēm, kuras varat spēlēt, lai veicinātu savu radošumu

Ir daudzas Spins.lv videospēles, kas apgalvo, ka tās palīdz uzlabot spēlētāju radošumu. Jebkura spēle, kas rosina jūsu iztēli, arī palīdzēs uzlabot jūsu radošumu. Šeit ir trīs spēles, kas var palīdzēt uzlabot jūsu radošumu:

Minecraft — šī spēle prasa, lai spēlētājs netērētu laiku un būtu gudrs, pirms viņš var sasniegt nākamo līmeni. Ir jādomā ārpus kastes, ja viņi vēlas izbaudīt šo spēli.

Anima Crossing – šī ir spēle, kas rosina tavu iztēli, vienlaikus uzlabojot radošumu.

Big Brain Academy – šajā spēlē cilvēks apgūst vairākas prasmes, tostarp kritisko domāšanu un analīzi.