"Mikrotīkls" kļuvis par pirmo privāto uzņēmumu Latvijā, kura vērtība pārsniegusi €1 miljarda vērtību

TVNET/LETA
"Mikrotīkls" kļuvis par pirmo privāto uzņēmumu Latvijā, kura vērtība pārsniegusi €1 miljarda vērtību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ierindojoties trešajā vietā, Latvijas vērtīgāko uzņēmumu "Top 101" augšgalā līdzās vērtīgākajām valsts kapitālsabiedrībām topā pirmo reizi iekļuvis privātā kapitāla informāciju tehnoloģiju uzņēmums SIA "Mikrotīkls", sasniedzot 1,24 miljardu eiro lielu vērtību, liecina biržas "Nasdaq Riga" un finanšu konsultāciju uzņēmuma "Prudentia" veidotais 2021.gada Latvijas vērtīgāko uzņēmumu "Top 101".

Tādējādi "Mikrotīkls" kļuvis par pirmo privātā kapitāla uzņēmumu, kas ir pārvarējis viena miljarda eiro barjeru Latvijas vērtīgāko uzņēmumu "Top 101" veidošanas vēsturē.

Latvijas visvērtīgākā uzņēmuma statusu 2021.gadā saglabājusi AS "Latvenergo" ar vēsturiski augstāko 2,062 miljardu eiro lielu uzņēmuma vērtību, uzrādot vērtības pieauguma izmaiņas par 25% salīdzinājumā ar vērtību pērnā gada topā.

"Latvenergo" par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīts 14.reizi.

Sarakstā iekļuvušo Latvijas vērtīgāko uzņēmumu kopējā vērtība 2021.gadā ir sasniegusi 22,5 miljardus eiro, un salīdzinājumā ar pērnā gada sarakstu, šogad kopējā vērtība ir palielinājusies par 37%. Lai iekļūtu "Top 101" sarakstā, šogad uzņēmuma vērtībai bija jābūt 72,88 miljoni eiro salīdzinājumā ar 49,39 miljoniem eiro gadu iepriekš jeb par 47,6% augstākai.

Otro vietu "Top 101" sarakstā jau otru gadu pēc kārtas saglabā VAS "Latvijas valsts meži", sasniedzot 1,5 miljardu eiro lielu uzņēmuma vērtību un uzrādot 26% pieaugumu salīdzinājumā ar vērtību pērnā gada topā.

Saraksta veidotāji atzīmē, ka vērtības izrāvienu līdz 432,2 miljoniem eiro ir piedzīvojusi arī informācijas tehnoloģiju (IT) produktu, sadzīves elektronikas un risinājumu vairumtirgotāja AS "Elko grupa", uzrādot vērtības pieauguma izmaiņas par 71% salīdzinājumā ar vērtību pērnā gada topā, turklāt sasniedzot vislielāko apgrozījumu starp visiem "Top 101" iekļuvušajiem uzņēmumiem.

"Prudentia" dibinātājs un partneris Ģirts Rungainis norāda, ka straujais kopējās Latvijas vērtīgāko uzņēmumu "Top 101" vērtības pieaugums un īpaši Latvijas privātā kapitāla kompāniju īpatsvara pieaugums tajā ļauj ticēt tam, ka privātie uzņēmumi, kas ir Latvijas ekonomikas stūrakmens un spēj nodrošināt konkurētspējīgu preču un pakalpojumu pārdošanu globālā mērogā, ne tikai turpinās vairot Latvijas labklājību, bet drīzumā arī kļūs par vērtīgākajiem "Top 101" uzņēmumiem.

Neskatoties uz būtisku ieejas sliekšņa vērtības pieaugumu, šogad "Top 101" sarakstā ir arī 13 jaunpienācēji, tostarp biržā "Nasdaq Riga" kotētie uzņēmumi AS "Madara Cosmetics" un AS "Virši-A".

Līdzās ar Latvijas vērtīgāko uzņēmumu "Top 101", šogad pirmo reizi publiskoja arī Baltijas "Top 30" vērtīgāko uzņēmumu sarakstu, kas tapis sadarbībā ar kompāniju "Confidentus". Baltijas sarakstā par vērtīgāko uzņēmumu jau trešo gadu pēc kārtas atzīts Lietuvas "Vilniaus Prekyba" ar 4,7 miljardu eiro lielu vērtību.

Baltijas "Top 30" dati liecina, ka, neskatoties uz Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem, "Vilniaus Prekyba" ir palielinājusi savu vērtību par vienu miljardu eiro - no 3,6 miljardiem eiro 2020.gadā līdz 4,7 miljardiem eiro 2021.gadā.

Pirmo reizi Baltijas topa otrajā vietā ierindojas Lietuvas "Thermo Fisher Scientific Baltics", savukārt "Swedbank" grupa saglabā trešo vietu.

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu "Top 101" sarakstu kopš 2005.gada veido "Prudentia" un "Nasdaq Riga". Sākot ar 2020.gadu, "Prudentia" sadarbībā ar "Nasdaq Tallinn" piedāvā sabiedrībai arī Igaunijas vērtīgāko uzņēmumu "Top 101". Vērtīgāko uzņēmumu tops sniedz iespēju uzņēmējiem, nozares ekspertiem un sabiedrībai kopumā iegūt vispusīgu ieskatu par Latvijas un Igaunijas uzņēmumu izaugsmi, korporatīvās pārvaldības principu ievērošanu, attīstību un konkurētspēju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu