"Tāpēc esmu gandarīta redzēt, ka cilvēki arvien vairāk novērtē, cik svarīgi ir atrasties tuvu dabai, spēt brīvi pārvietoties, norobežoties no pilsētas un satiksmes trokšņiem. Šie aspekti mūs ietekmē katru dienu. Visā pasaulē augstu novērtē mājvietas, kas atrodas upju, parku, ezeru, mežu tuvumā," skaidro Rudzika.
Iespēja funkcionāli izmantot telpu
Lai lietderīgi izmantotu telpu, ir nepieciešami gudri un funkcionāli risinājumi mantu glabāšanai. Liekās lietas rada ne vien fizisku haosu, bet arī ietekmē spēju skaidri domāt un to, cik labi jūtamies mājās. Dzīves kvalitāti ikdienā ietekmē arī tādas detaļas kā iespēja velosipēdu vai bērnu ratiņus ērti ieripināt ēkas pirmajā stāvā izbūvētā novietnē, nevis uzglabāt tos dzīvoklī. Šos aspektus ir vērts apsvērt un noskaidrot, kad izvēlas mājokli.
Tas, ka cilvēki pavada vairāk laika mājās, rada iespēju arī būt vairāk kopā ar četrkājainajiem draugiem. Līdz ar to ir jāapsver, cik daudz telpas mājdzīvniekam ir nepieciešams, lai varētu brīvi kustēties – gan mājās, gan tās apkārtnē.
Praksē var novērot, ka cilvēki novērtē, ja ap ēkām ir dabiska vide ar kokiem, iekoptiem apstādījumiem, pastaigu taciņām. Papildus noder arī, piemēram, atsevišķa labiekārtota telpa māju pirmajos stāvos, kur pēc āra pastaigas iespējams noskalot mājas mīluļu dubļainās ķepas. Tajā pašā telpā var arī nomazgāt bērnu ratiņu vai velosipēda riteņus vai notīrīt kurpes.