Polijā no Baltkrievijas mēģinājuši ielauzties 200 migrantu

FOTO: EPA/Scanpix

Turpinoties Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko hibrīduzbrukumam pret Eiropas Savienību (ES), 200 cilvēku liela migrantu grupa ceturtdienas vakarā mēģinājusi ielauzties Polijā no Baltkrievijas, piektdien vēsta amatpersonas.

"Aptuveni 200 agresīvu ārvalstu pilsoņu" vēlu vakarā mēģināja izlauzties cauri robežai pie Čeremhas ciema, Podlases vojevodistē, pavēstīja Robežsardze.

Lai Čeremhas apvidū novērstu nelegālo robežas šķērsošanas mēģinājumu, turp nosūtīti 80 policistu, pavēstīja policijas pārstāvis sakariem ar presi.

Tikmēr ceturtdien izraisījās nekārtības apsargātajā aizturēto ārzemnieku centrā Vedžinā, Lubušas vojevodistē, vēsta ziņu aģentūra PAP.

Aptuveni 100 agresīvi noskaņotu nelegālo imigrantu iznāca no centra ēkas un pieprasīja, lai viņus atbrīvo, kliedzot un izsaucot saukļus, dauzīja centra logus un raustīja perimetra žogu, amatpersonas pastāstīja žurnālistiem.

Policistiem un robežsargiem izdevies atjaunot kārtību pēc "nopietnām nekārtībām", kurās viena Polijas amatpersona tika ievainota, bet objektam nodarīti "būtiski materiālie zaudējumi", Polijas Radio pastāstīja iekšlietu ministra vietnieks Macejs Vasiks.

"Galvenie vainīgie" ir apcietināti un tiks sodīti, viņš piebilda.

Vedžinas centrā šobrīd ir aptuveni 600 nelegālo imigrantu, pārsvarā irākieši.

Polijas robežsardze piektdien pavēstīja, ka aizvadīto 24 stundu laikā 217 cilvēki mēģinājuši nelegāli iekļūt Polijā no Baltkrievijas.

Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas nelikumīgi iesūtīt tūkstošiem migrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

ES apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Uz augšu
Back